17.12.2011

Moralni zdobywcy 6 punktów

Suwałki, 17 grudnia (sobota)

Podczas ceremonii wręczenia nagród prowadzący imprezę skomentował nasz występ krótko: – Mamy nadzieję, że występ Reprezentacji Polski na EURO 2012 będzie bardziej udany. Nasz komentarz też był krótki – 5. miejsce w mistrzostwach Europy? O takim wyniku marzy chyba każdy kibic piłkarski nad Wisłą.

Do Suwałk przyjechaliśmy wywalczyć pierwsze punkty w tym turnieju. Na miejscu czekał już na nas zapracowany, jak zwykle w blasku fleszy, redaktor Tomasz Zubilewicz. – Proszę nie szukać dziś gwiazd na suwalskim niebie, bo one pełnym blaskiem świecą właśnie w hali – tłumaczył Zubi. – A jeszcze jaśniej rozbłysną buzie dzieciaków, dla których wszyscy jesteśmy i gramy dziś w Suwałkach.

Z tym drugim się udało. Na licytacji, już po turnieju, zebrano 15 400 zł, za które dzieci z Suwalszczyzny będą mogły, w niektórych przypadkach po raz pierwszy, spędzić wakacje nad morzem. Z tym pierwszym, przynajmniej w naszym przypadku było gorzej. Mimo momentami naprawdę dobrej gry, patrząc na całość, jednak błysnąć się nie udało.

Pierwsze spotkanie turnieju (z Legią Champions) było prawdopodobnie najlepsze w naszym wykonaniu. Był to jedyny mecz, w którym to my dyktowaliśmy warunki, ale nie obyło się bez świątecznych akcentów. Po prezencie od bramkarza i obrony w samej końcówce straciliśmy bramkę, która pozbawiła nas historycznego punktu.

Z dobrej strony pokazaliśmy się także w ostatnim meczu z drużyną Przyjaciół Prezydenta Suwałk. Tam była nawet szansa na komplet punktów, ale i tym razem zabrakło konsekwencji w obronie.

Za nasze wyniki nie możemy winić sędziego. Hubert „Mateusz, proszę cię” Siejewicz tego dnia był bezbłędny. KLIKNIJ TUTAJ, ŻEBY ZOBACZYĆ VIDEO Z TURNIEJU

Po meczu z Legią Champions wydawało się, że nagrodę „Odkrycia turnieju” wywalczy Salah. Niestety, jego gwiazda równie szybko rozbłysła, co zgasła. Trofeum trochę przewrotnie trafiło w ręce Dariusza Czykiera z Legii Champions. Królem strzelców został Adam Fedoruk (10 goli dla Legii Champions). Najlepszy bramkarz, to kolejny piłkarz Legii, Grzegorz Tomala. Turniej wygrały Wigry Suwałki, a najlepszym zawodnikiem został reprezentant tej drużyny Patryk Gondek. Kliknij TUTAJ albo TUTAJ, żeby zobaczyć zdjęcia z turnieju.

5 godzinna podróż powrotna z Suwałk niektórym minęła błyskawicznie. Jakież było zdziwienie niżej podpisanego, gdy ledwo zamknął oczy, a obudził się już na ulicy Emilii Plater w Warszawie…

Reprezentacja Dziennikarzy – Legia Champions 2:3
Reprezentacja Dziennikarzy – Reprezentacja Litwy 1:4
Reprezentacja Dziennikarzy – Wigry Suwałki 3:5
Reprezentacja Dziennikarzy – Przyjaciele Prezydenta Suwałk 3:4

XII Mikołajkowy Turniej w Suwałkach im. Tomasza Godlewskiego: 1. Wigry Suwałki 10 punktów, 2. Reprezentacja Litwy 9, 3. Legia Champions 6, 4. Przyjaciele Prezydenta Suwałk 4, 5. Reprezentacja Dziennikarzy 0.

Tak imprezę opisało Radio 5: Dobra zabawa, piłkarskie emocje i szczytny cel. W suwalskiej hali OSiR odbył się 12. Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej imienia Tomka Godlewskiego pod patronatem prezydenta Suwałk. W imprezie wzięło udział pięć drużyn: oprócz drugoligowych Wigier, Piłkarska Reprezentacja Litwy, Reprezentacja Polskich Dziennikarzy, drużyna Prezydenta Suwałk, oraz Legia Champions, czyli byli gracze stołecznego klubu, którzy świętowali z Legią sukcesy w latach dziewięćdziesiątych. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło byłych i obecnych piłkarzy ekstraklasy oraz znanych dziennikarzy. Sędzią zawodów był ceniony arbiter Hubert Siejewicz. To chęć pomocy najbiedniejszym dzieciom sprowadziła gwiazdy do Suwałk. Przy okazji turnieju przeprowadzono licytacje różnych przedmiotów, m.in. koszulek piłkarzy. Za zebrane pieniądze dzieci z najuboższych rodzin wyjadą na wakacje nad morze. – Postanowiliśmy, że stworzymy imprezę sportową, ale o charakterze charytatywnym – powiedział Radiu 5 Dariusz Mazur z Agencji Promocji Sportu „Polski Sport”, główny organizator turnieju. Trwa jeszcze liczenie pieniędzy, ale warto przypomnieć, że przed rokiem zebrano prawie 17 tysięcy złotych.

/wasiu/