28.10.2023

Mówimy – nie dla rasizmu!

Warszawa, 28 października (sobota)

W sobotnie przedpołudnie wzięliśmy udział w już 25. edycji meczu „Nie dla rasizmu”. Po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni przez Mirosława Skorupskiego ze Stowarzyszenia „Daj szansę”, by zmierzyć się z reprezentacją Afryki.

Mecz na kameralnym boisku Szkoły Podstawowej nr 364 przy ul. Andriollego 1 mógł się podobać licznie zgromadzonym na trybunach kibicom. Fani obejrzeli pięć goli, a znakomitym lobem popisał Antoni Partum. Na pochwałę zasługuje również Piotr Przybysz, który mimo  kontuzji, której nabawił się tuż przed meczem, zagrał jak profesor w defensywie.

Niestety, to drużyna z Afryki strzeliła jednego gola więcej i spotkanie zakończyło się naszą przegraną. Czuliśmy niedosyt, bo remis byłby sprawiedliwszym rezultatem. Jednak nie wynik był ważny, a fakt, że po raz kolejny wystąpiliśmy w tym ważnym wydarzeniu.

Przy okazji odnotujmy małe jubileusze: 175 A – Olkowicz, 125 A – Walkiewicz, 90 A – Marciniak, 70 A – Przybysz, 10 A – Lutostański.

Reprezentacja Dziennikarzy – Reprezentacji Afryki 2:3

RD: Lutostański – Walkiewicz, Marciniak Olbrycht, Surma, Przybysz, Partum, Olkowicz, Darek i Antek Tuzimkowie oraz gościnnie — Logan i Matthew.

Bramki: Partum 2

 

/dl/