08.07.2007

Na początek AON Rembertów

Zespół Akademii Obrony Narodowej Rembertów (Warszawa) będzie naszym rywalem w pierwszej rundzie Pucharu Polski 2007/2008, która odbędzie się w niedzielę 12 sierpnia o godzinie 20.00 na boisku OSiR-u przy Łabiszyńskiej.

W sezonie 2006/2007 AON Rembertów zajął 6. miejsce w klasie A (grupa Warszawa III). Został wyprzedzony przez Victorię Zerzeń, PKS Radość, Mazur II Karczew, Józefovię Józefów i Advit Wiązowna. W 25 meczach zanotował 11 zwycięstw, 8 remisów i 6 porażek. Zdobył 41 punktów przy bilansie bramkowym 54-31.

AON Rembertów powstał w 1995 roku. Rozgrywa mecze przy ulicy Strażackiej w Warszawie. W poprzedniej edycji Pucharu Polski rozegrał tylko jeden mecz (porażka 2-3 po dogrywce z Dolcanem II Ząbki). AON zacznie sezon tydzień po pierwszej rundzie PP, meczem z KS Wesoła na swoim boisku.

Jeśli wygramy, to w drugiej rundzie (22 sierpnia) zagramy z Wichrem Kobyłka z klasy okręgowej.

REGULAMIN ROZGRYWEK

Rozgrywki o Puchar Polski ufundowany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej są doroczną, masową imprezą piłkarską, mającą na celu wyłonienie najlepszych spośród wszystkich polskich drużyn piłkarskich, ubiegających się o to najwyższe trofeum w kraju.

Ze względu na wyjątkowe znaczenie szkoleniowe i propagandowe, zwłaszcza dla drużyn klas niższych, młodzieży nie zrzeszonej w klubach oraz społecznych działaczy sportowych, rozgrywki winny stać się zawodami o szczególnym znaczeniu i randze dla polskiego piłkarstwa.

Rozgrywki o Puchar Polski na terenie działania Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej przeprowadzone zostaną w okresie rundy jesiennej i wiosennej 2007/2008.

Drużyna, która zwycięży w finale Pucharu Polski na szczeblu Mazowieckiego ZPN uzyskuje prawo uczestnictwa w rozgrywkach o Puchar Polski na szczeblu centralnym.

W rozgrywkach o Puchar Polski uczestniczą obowiązkowo drużyny III i IV ligi oraz MLS. Pozostałe tj. LO, Kl. A i B, drużyny niezrzeszone, drużyny zakładów pracy oraz drużyny szkolne biorą udział na zasadzie dobrowolności.

§ 1
Rozgrywki zostaną przeprowadzone systemem pucharowym tzn. drużyna przegrywająca odpada z dalszych rozgrywek.

§ 2
Czas trwania zawodów wynosi 2 x 45 minut.
W przypadku wyniku remisowego w normalnym czasie, po 10 minutowej przerwie zostanie zarządzona dogrywka 2 x 15 minut. Jeżeli obydwa zespoły w dogrywce uzyskały tę samą liczbę bramek – sędzia zawodów zarządza wykonanie rzutów karnych według obowiązujących przepisów. W przypadku rozgrywania zawodów systemem mecz i rewanż w dogrywce zasada „podwójnego” liczenia bramek zdobytych na wyjeździe nie ma zastosowania. Prawo do wykonywania rzutów karnych mają wszyscy zawodnicy, którzy brali udział w grze w momencie zakończenia dogrywki.
Wszystkie rzuty karne muszą być wykonywane do tej samej bramki. O wyborze bramki decyduje sędzia główny zawodów. Uznanie bramki może nastąpić tylko z rzutu bezpośredniego. Zdobyte bramki z tzw. „dobitki” są nieważne.

§ 7
W czasie zawodów dopuszczalna jest wymiana 4 zawodników przez cały okres trwania zawodów, bez prawa ponownego ich powrotu na boisko. W rozgrywkach Pucharu Polski nie mają obowiązku grać zawodnicy-młodzieżowcy.

§ 8
1. Żółte kartki otrzymane w meczach Pucharu Polski klub ewidencjonuje oddzielnie tylko z rozgrywek pucharowych danej edycji rozgrywek. (od sezonu 2004/2005 nie sumuje się żółtych kartek z meczów mistrzowskich i pucharowych).
2. Kara dyskwalifikacji wymierzona ilością meczów za przewinienia (żółte i czerwone kartki) w rozgrywkach pucharowych musi być wykonana w tych rozgrywkach. Do czasu wykonania tej kary zawodnik nie może uczestniczyć w żadnych rozgrywkach pucharowych.
3. Kara dyskwalifikacji wymierzona ilością meczów nie wykonana w danej edycji rozgrywek pucharowych zostaje przeniesiona do nowej edycji rozgrywek Pucharu Polski.