21.09.2010

Najskuteczniejsi w Gdańsku

Gdańsk, 17 września (piątek)

Z okazji wielkiego 15. finału Orange Cup imienia Marka Wielgusa rozegraliśmy 4 ośmiominutowe mecze w turnieju na gdańskiej Starówce. Niewielkie boisko ustawione było dosłownie o kilkanaście metrów od pomnika Neptuna. Zajęliśmy drugie miejsce – za drużyną złożoną z pracowników Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Decydowały bramki.

Wygraliśmy 2 mecze. Pokonaliśmy Urząd Miasta (5:1) oraz zespół Orange i Przyjaciele (6:4). Przegraliśmy ze Sportowcami Gdańska (rugbyści Lechii) 4:5 i Pomorskim ZPNem 2:6.

Byliśmy drużyną, która strzeliła najwięcej bramek (17), ale i tą, która najwięcej straciła (16). Postawiliśmy na „futbol na tak”.

Mecze rozgrywane były na sztucznej nawierzchni, drużyny liczyły trzy osoby, bramki były jak w lidze hokeja na lodzie. Grało się bez stałego bramkarza, więc obecny w Gdańsku Sergiusz Ryczel mógł błyszczeć na całym boisku. Jego popisy, wślizgi, rajdy i ofiarną grę ktoś trafnie podsumował „szybciej wstaje niż się przewraca”.

Reprezentacja Dziennikarzy: Sergiusz Ryczel, Tomasz Zubilewicz, Mariusz Jankowski, Dariusz Tuzimek, Adam Wasiewicz i Robert Błoński

O tytuł Mistrza Polski Jedenastolatków i Nagrodę Główną – wyjazd na obóz szkoleniowy w klubie Glasgow Rangers – walczyło w Gdańsku 16 drużyn dziewcząt i 16 chłopców z całej Polski (w sumie ponad 300 piłkarek i piłkarzy). Podczas dwóch dni rozegranych zostało ponad 70 meczów, które wyłoniły najlepsze dziecięce drużyny jedenastolatków.

Drużyna UKS Stilon Gorzów w finale pokonała UKS Pinczyn. Mecz był popisem drużyny z Gorzowa, dziewczęta zwyciężyły 3:0. Trzecie miejsce zajęły dziewczynki z UKS Kakaesiak Kalisz, które pokonały UKS Tęcza SP 12 Bydgoszcz 1:0.

W kategorii chłopców najlepsza okazała się drużyna MUKS Dunajec Nowy Sącz, która w meczu finałowym wygrała z UKS Bródno Warszawa 2:1. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna FC Wrocław Academy, która zwyciężyła w wyrównanym pojedynku UKS SMS Łódź 4:3.

Uczestnicy Wielkiego Finału Orange Cup pamiątkowe trofea i dyplomy odebrali z rąk medalisty mistrzostw świata Stefana Majewskiego oraz Andrzeja Zamilskiego, trenera reprezentacji U-21. Gościem specjalnym Orange Cup był Josef Kliment, przedstawiciel UEFA.

Podczas Wielkiego Finału powołano też Kadrę U-11, w skład której wchodzą najlepsi młodzi zawodnicy i zawodniczki.
/rb, orange/