09.02.2007

Nareszcie! Liga Mediów powraca

Wyniki spotkań rozpalają nawet naszych prezesów. W każdym meczu pada grad bramek. To w ligowych potyczkach w Hali Piłkarskiej błyszczą kadrowicze Reprezentacji Dziennikarzy.

Nowy sezon zaczynamy, po ponad miesięcznej przerwie, w najbliższy poniedziałek 12 lutego. Drużyny, które nie walczyły o tytuł mistrza czekały na powrót na boisko nawet dłużej.

Kolejność ostatniego sezonu: 1. CANAL PLUS, 2. PRZEGLĄD SPORTOWY, 3. TVP SPORT, 4. TV 4 , 5. EUROSPORT, 6. POLSKIE RADIO, 7. GIGA SPORT, 8. N SPORT, 9. TAI, 10. RMF FM, 11. ŻYCIE WARSZAWY, 12. RZECZPOSPOLITA („Rzepa” wygrała mecz barażowy o miejsce w Ekstraklasie)

Zestaw par pierwszej kolejki: N SPORT – TV 4, RMF FM – POLSKIE RADIO, PS – TVP SPORT, EUROSPORT – CANAL PLUS, TAI – RZECZPOSPOLITA.

Na uwagę zasługuje pojedynek „radiowy” (RMF – PR), kilka spotkań telewizyjnych oraz mecz dwóch medalistów ostatniej edycji (PS – TVP).

REGULAMIN ROZGRYWEK LIGI MEDIÓW zima 2007

Sprawy organizacyjne
Przed rozpoczęciem rozgrywek kapitanowie drużyn podadzą składy drużyn, które mogą być zmienione po V kolejce w takiej formie: za zawodnika z zewnątrz – VIP, można dołączyć VIP-a, za dziennikarza – innego dziennikarza. W trakcie sezonu zawodnik nie może występować w dwóch innych drużynach.

W przypadku gdy istnieje podejrzenie iż w jednej z drużyn występuje zawodnik nieuprawniony, kapitan drużyny przeciwnej wraz z sędzia zawodów ma możliwość sprawdzenia tożsamości „podejrzanego zawodnika”. Zawodnicy muszą posiadać dokument stwierdzający ich tożsamość. Zawodnik, który nie podda się weryfikacji zostanie uznany jako nieuprawniony, a wynik zostanie zweryfikowany jako walkower dla drużyny przeciwnej.

Nie ma możliwości przekładania meczów.

Punktacja
Zwycięstwo – 3 punkty
Remis – 1 punkt
Porażka – 0

Drużyna, która nie przybędzie na mecz w wyznaczonym czasie (dopuszczalne spóźnienie 5 minut) i składzie (minimum 1+4) zostaje ukarana walkowerem i otrzymuje 0 punktów.

O kolejności w tabeli decyduje:
po pierwsze – większa ilość zdobytych punktów
po drugie – wynik bezpośredniego spotkania między zainteresowanymi drużynami – w przypadku 3 lub więcej takich drużyn tworzymy tabelkę
po trzecie – lepsza różnica bramek
po czwarte – większa ilość zdobytych bramek
po piąte – losowanie.

Przepisy gry
Mecze rozgrywane są według przepisów gry w piłkę nożną 11 osobową z następującymi zmianami: czas gry wynosi 2 x 20 minut „brudnej gry”, liczba zawodników: 1+5; sędzia może zatrzymać czas tylko i wyłącznie w ostatniej minucie, jeśli uzna to za stosowne – wg jego interpretacji; zmiany hokejowe w wyznaczonej strefie, bramkarz wprowadza do gry piłkę wyłącznie ręką, bramkarz ma 4 sekundy na wprowadzenie piłki do gry, występują rzuty wolne pośrednie i bezpośrednie, odległość muru od piłki wynosi 5 metrów; można zdobyć bramkę bezpośrednio ze wznowienia gry ze środka boiska, rzut karny wykonywany jest z odległości 9 m od środka bramki.

Rzut z autu wykonywany jest nogą, piłka stojąca, ustawiona na lub przed linią boiska, mur ustawiamy w odległości 5 metrów od piłki, zawodnik ma 4 sekundy na wprowadzenie piłki do gry autu. Rzut z autu może być wykonany górą.

Kary – sędziowie mogą nakładać na zawodników kary: jednominutowe, dwuminutowe i czerwona kartka. Zawodnik wykluczony z gry przez karę czasową może powrócić na boisko po minięciu kary czasowej lub po straconej bramce. Zawodnik wykluczony z gry – czerwona kartka- nie może powrócić już do gry w tym spotkaniu. Po minięciu kary czasowej lub straconej bramce może wejść na boisko inny zawodnik z tej drużyny. W przypadku gdy obie drużyny mają na karze po dwóch zawodników i pada bramka, obie drużyny mogą uzupełnić skład po jednym zawodniku.

Występuje całkowity zakaz gry wślizgiem w kontakcie z przeciwnikiem (promień 2 metrów), wślizg w polu karnym, w kontakcie z przeciwnikiem traktowany jest jako rzut karny natomiast po za polem karnym jako rzut wolny bezpośredni.