21.06.2008

Nasz Nasielsk

21 czerwca (sobota), Nasielsk

Nasielsk to nasz pierwszy meczowy przystanek podczas właśnie rozpoczętego lata.

Z okazji Dni Nasielska rozegraliśmy spotkanie z reprezentacją tego miasta. Przyjęcie zgotowano nam bardzo miłe, ale na boisku uprzejmości już nie było. Po twardej walce zwyciężyliśmy 4-3.

Pierwszy gol to zasługa najmłodszego w drużynie Jasia Błońskiego, który nie tylko na koniec roku przyniósł dumnemu tacie Robertowi świadectwo z czerwonym paskiem, ale jeszcze zastosował na obrońcach i bramkarzu rywali taki pressing, że Radek Pyffel bez kłopotów trafił do bramki. Drugi gol to także skuteczny pressing – tym razem Czarka Olbrychta, a formalności dopełnił Andrzej Twarowski. Trzeci gol poprzedziła akcja, którą już w trakcie jej trwania sędzia pochwalił słowami – Ale ładnie. Jankowski – Olbrycht – Sołdan – Pyffel i bramka.

Na początku drugiej połowy (znów musieliśmy grać pod wiatr – podobno w Nasielsku drużynom gości często się to zdarza) zrobiło się tylko 3-2 ale tuż przed końcem pięknego gola strzelił Maciek Sołdan czym przypieczętował nasze zwycięstwo, bo gospodarze zdołali jeszcze tylko raz pokonać naszego bramkarza.

*Nasielsk – miasto w województwie mazowieckim, położone 50 km od Warszawy, w powiecie nowodworskim, strona internetowa www.nasielsk.pl

/jankes/