06.06.2016

Nie dla rasizmu. 5 bramek w Ząbkach i wygrana.

5 czerwca (niedziela), Ząbki

Zwycięstwo! Przede wszystkim szczytnej idei „Nie dla rasizmu”, ale także nasze – na boisku. W rozegranym na Dolcan Arenie meczu organizowanym przez Mirosława Skorupskiego promującym walkę z rasizmem i nietolerancją wygraliśmy z Drużyną Gwiazd NO TO RASIZM 3:2.

Po pełnym dramaturgii i zwrotów akcji meczu wzięliśmy rewanż na październikową porażkę 0:1 na Marymoncie. Teraz też było 0:1 – ale tylko do przerwy (jak w znanej powieści dla młodzieży Adama Bahdaja).

Mimo 7-8 sytuacji bramkowych, w tym przynajmniej trzech określanych jako stuprocentowe przez 40 minut bramka rywali była jak zaczarowana. Swoje szanse mięli Robert Błoński, Cezary Olbrycht i dwie Rafał Dębiński. Z kolei jeden wypad wyraźnie słabszych rywali zakończył się trafieniem Edu.

Druga połowa, choć paradoksalnie dużo bardziej wyrównana przyniosła nam nareszcie „łup bramkowy”. Najładniejszą bramkę zdobył popisując się wyszkoleniem technicznym i zimną krwią w polu karnym rywala Michał Kocięba, dobijając skutecznie strzał w poprzeczkę Filipa Surmy. Z kolei z rzutów karnych bezlitośni dla rywala byli najpierw Rafał Dębiński, a pod koniec meczu Marcin Pawłowski. Obie jedenastki były jak najbardziej słuszne. Autorem  wyrównującego na 2:2 gola dla DRUŻYNY GWIAZD był Tresor.

Pierwszy gwizdek poprzedził tradycyjnie uroczysty apel przeciwko rasizmowi, a sam mecz na płycie głównej stadionu w Ząbkach przez 99% czasu gry przebiegał w sportowej atmosferze:)

To było dobre spotkanie w naszym wykonaniu, a zwycięstwo powinno być duuuuużo bardziej okazałe, ale niestety – szczególnie w pierwszej połowie – zabrakło nam skuteczności. Trenerze, w najbliższym czasie, koniecznie, trening strzelecki!

REPREZENTACJA DZIENNIKARZY – Drużyna Gwiazd NO TO RASIZM 3:2 (0:1)

Bramki: 1:1 Michał Kocięba (asysta Filip Surma), 2:1 Rafał Dębiński (rzut karny), 3:2 Marcin Pawłowski (rzut karny)

Reprezentacja Dziennikarzy:
Maciej Kubica, Marcin Papierz, Tomasz Zubilewicz, Daniel Olkowicz, Mariusz Walkiewicz, Marek Furjan, Jacek Kowalski, Piotr Wiszniowski, Maciej Zaręba, Cezary Olbrycht, Michał Kocięba, Filip Surma, Rafał Dębiński, Marcin Pawłowski, Piotr Gołos, Janek Błoński, Robert Błoński / gościnnie kontuzjowany Radosław Pyffel