08.09.2011

Nie zaświtało nam w Nowym Dworze. Zobacz wideo

8 września (czwartek), Nowy Dwór Mazowiecki

Po historycznym wyczynie, czyli awansie do drugiej rundy Pucharu Polski, w kolejnej fazie los skojarzył ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki. Po wstępnym rozpoznaniu wydawało się, że rywal jest w naszym zasięgu i przejście do trzeciej rundy wcale nie musi graniczyć z cudem. Potwierdził to początek spotkania, przez niektórych, jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego, określanego „meczem na wodzie”.

Nasiąknięte boisko nie sprzyjało płynnej grze, mimo to naszej drużynie udało się dosyć szybko przyzwyczaić do panujących warunków i w 12 minucie przeprowadzić akcję, po której faulowany w polu karnym był Marcin Pawłowski. Poszkodowany zamienił „jedenastkę” na gola i prowadziliśmy 1:0. Niestety radość nie trwała długo. Cztery minuty później goście przeprowadzili szybką akcje prawą strona, którą celnym strzałem wykończył Michał Magdzik.

Stracona bramka podziała na nas mobilizująco. Odpowiedź była celna i mocna niczym ciosy Witalija Kliczki w pojedynku z Tomkiem Adamkiem. Dwójkowa akcja Bonecki – Pawłowski i znów prowadzimy.

Do przerwy 2:1 i wydawało się, że awans jest w zasięgu ręki. Niestety, w drugiej połowie szczęście uśmiechnęło się do naszych rywali. W 66 minucie próba dośrodkowania z rzutu wolnego w wykonaniu Roberta Sotowicza zamieniła się w bezpośredni strzał na bramkę i zaskoczony Kuba Kwiatkowski musiał wyjąć piłkę z siatki.

Kilka minut później przeprowadziliśmy składną akcję, która powinna zakończyć się trzecim trafieniem. Dobrego podania Maćka Boneckiego nie wykorzystał jednak Marcin Lepa.

W końcówce piłkarski fart znów był po stronie naszych rywali. W 81 minucie Mateusz Kosiński „urwał się” na prawym skrzydle i dośrodkował tak, że zaskoczył wszystkich, a najbardziej chyba siebie samego. Piłka wpadła bezpośrednio do bramki Kwiatkowskiego. Na wyrównanie, a tym samym doprowadzenie do dogrywki, zabrakło nam już czasu i sił.

Przegraliśmy 2:3 i mimo, że „momenty” w naszej grze były, co podkreślał selekcjoner Jagoda, po spotkaniu pozostał niedosyt i żal straconej szansy. Na kolejną trzeba czekać rok. A cel teraz może być już tylko jeden – trzecia runda Pucharu Polski.

Zdjęcia obejrzysz w zakładce MULTIMEDIA.

Reprezentacja Dziennikarzy Warszawa – MKS Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 2-3 (2-1)

1-0 Marcin Pawłowski 12′ (karny) ZOBACZ TUTAJ
1-1 Michał Magdzik 16′ (asysta Dariusz Klimko) ZOBACZ
2-1 Marcin Pawłowski 27′ (asysta Maciej Bonecki) ZOBACZ TUTAJ
2-2 Robert Sotowicz 66′ (bezpośrednio z rzutu wolnego)ZOBACZ
2-3 Mateusz Kosiński 81′ (asysta Dariusz Trojak)ZOBACZ

Dziennikarze: Jakub Kwiatkowski – Maciej Bonecki (81′ Robert Błoński), Adam Gilarski, Marcin Lepa (86′ Jacek Kowalski), Michał Luciński – Michał Gąsiorowski, Piotr Gołos, Piotr Kwiatkowski, Marcin Pawłowski, Maciej Sołdan (90′ Rafał Sak), Piotr Wierzbicki
Trener: Wojciech Jagoda

Świt II: Przemysław Balcerzak – Wojciech Białek (46′ Mateusz Piotrowski), Dariusz Trojak, Marcin Dyzio, Sebastian Nowak – Dariusz Klimko, Michał Gajewski, Piotr Grzybowski (86′ Rafał Gawiński), Michał Magdzik (90′ Rafał Szamborski) – Mateusz Kosiński, Robert Sotowicz