11.07.2017

Nieustępliwy Piotr Czachowski

Był piłkarzem nieustępliwym – wspomina miłośnik ligi włoskiej Filip Surma. – Doskonale opisuje go też przymiotnik „solidny”. Te dwie cechy, odnoszące się do zaangażowania, dyscypliny i organizacji, są bardzo ważne na boisku i w zawodzie dziennikarza. Reprezentacji Dziennikarzy przydadzą się bez dwóch zdań.

Nasz nowy trener, Piotr Czachowski, jest kolejnym obrońcą, który będzie z nami pracował. Jest wychowankiem Okęcia Warszawa. Najwięcej meczów (115) rozegrał w Stali Mielec. Największy sukces odniósł z Legią Warszawa (mistrzostwo Polski). Wie jak wygląda piłka zagraniczna, bo występował we Włoszech (Udinese Calcio) i Szkocji (Dundee FC). Reprezentował Polskę w 45 meczach (1989-1993; 1 gol).  Teraz jest głównym trenerem w Akademii Inter Łazy. Poza znanym nazwiskiem i bogatym doświadczeniem z boiska, jego atutem są „papiery” trenerskie

 

Pierwszy raz pojawił się przed wakacjami, gdy już wiedzieliśmy, że Tomasz Łapiński ma nowe plany (Widzew Łódź?). Był pozytywnie zaskoczony naszym zaangażowaniem na zajęciach, że wszyscy chcemy słuchać i uczyć się, bez względu na rocznik. To go przekonało. Rozmowy z zarządem były już formalnością. – Piotrek niemal dosłownie spadł nam z nieba – przyznał prezes Marek Skalski. – Mieliśmy nie lada problem, sezon w pełni, a my bez trenera.  Piotrek jest konkretny, bezpośredni, szybko złapał kontakt z chłopakami. Teraz czekamy na debiut na ławce trenerskiej w meczu Pucharu Polski.

/fs, spa/