25.10.2007

Nowa Liga Mediów

W nowym sezonie Ligi Mediów bierze udział 16 drużyn podzielonych na 2 grupy. Cztery najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do ćwierćfinałów. Zwycięzców powinniśmy poznać przed świętami, 17 grudnia.

Zespoły Canal +, RMF FM, Mówią Wieki, ITVP, Rzeczpospolitej, Medi Press, Życia Warszawy i TAI nie przystąpiły do rozgrywek. Nowe drużyny to nSPORT „Bez ciśnień”, Rynki Zagraniczne, Polska i Fakt/Dziennik.

Mecze odbywają się w Hali Piłkarskiej na warszawskim Bemowie.

hala-pilkarska

REGULAMIN ROZGRYWEK

Punktacja: zwycięstwo – 3 punkty, remis – 1 punkt.

Drużyna, która nie przybędzie na mecz w wyznaczonym czasie (dopuszczalne spóźnienie 5 minut) i składzie (minimum 1+4) zostaje ukarana walkowerem i otrzymuje 0 punktów.

O kolejności w tabeli decyduje:
– po pierwsze większa ilość zdobytych punktów,
– po drugie wynik bezpośredniego spotkania między zainteresowanymi drużynami – w przypadku 3 lub więcej takich drużyn tworzymy tabelkę,
– po trzecie lepsza różnica bramek,
– po czwarte większa ilość zdobytych bramek,
– po piąte losowanie.

Przepisy gry
Mecze rozgrywane są według przepisów gry w piłkę nożną 11 osobową z następującymi zmianami: czas gry wynosi 2 x 20 minut „brudnej gry”, ilość zawodników: 1 + 5

Sędzia może zatrzymać czas tylko i wyłącznie w ostatniej minucie, jeśli uzna to za stosowne – wg jego interpretacji
zmiany hokejowe w wyznaczonej strefie; bramkarz wprowadza do gry piłkę wyłącznie ręką; występują rzuty wolne pośrednie i bezpośrednie, odległość muru od piłki wynosi 5 m; można zdobyć bramkę bezpośrednio ze wznowienia gry ze środka boiska; rzut karny wykonywany jest z odległości 7 m od środka bramki; rzut z autu wykonywany jest nogą, piłka stojąca, ustawiona na lub przed linią boiska, mur ustawiamy w odległości 5 metrów od piłki; rzut rożny – wykonujemy nogą z łuku o promieniu 0,5 metra. Wszystkie wznowienia (aut bramkowy, aut, rzut różny, rzut wolny itd.) muszą być wykonane w ciągu 4 sekund, jeżeli wskazany czas upłynie sędzia zarządzi rzut wolny pośredni przeciwko zespołowi, który przekroczył czas.

Kary:

Sędziowie mogą nakładać na zawodników kary: jednominutowe, dwuminutowe i czerwona kartka.

Zawodnik wykluczony z gry przez karę czasową może powrócić na boisko po minięciu kary czasowej lub po straconej bramce. Zawodnik wykluczony z gry (czerwona kartka), nie może powrócić już do gry w tym spotkaniu. Po minięciu kary czasowej lub straconej bramce może wejść na boisko inny zawodnik z tej drużyny. W przypadku gdy obie drużyny mają na karze po dwóch zawodników i pada bramka, obie drużyny mogą uzupełnić skład po jednym zawodniku.

Występuje całkowity zakaz gry wślizgiem w kontakcie z przeciwnikiem (promień 1 metra); wślizg w polu karnym, w kontakcie z przeciwnikiem traktowany jest jako rzut karny, natomiast po za polem karnym jako rzut wolny bezpośredni.

W przypadku czynnego znieważenia sędziego (uderzenie, oplucie itp.), sędzia natychmiast zakończy zawody. Wynik meczu zostanie zweryfikowany jako walkower przeciwko drużynie, której zawodnik zawinił. Zawodnik, który dopuści się do takiego czynu zostanie usunięty z ligi.

Zawodnicy:

Aby uatrakcyjnić rozgrywki, regulamin przewiduje dopuszczenie do gry dwóch zawodników o statusie gwiazdy. Gwiazdy podczas rundy mogą występować tylko w jednym zespole. Gwiazdą nie może być zawodnik aktualnie grający w rozgrywkach wyższych niż klasa A. Gwiazda może być zawodnikiem nie związanym z żadną redakcją

Szefowie zespołów przed startem rozgrywek zobowiązani są do zgłoszenia wszystkich zawodników swoich drużyn na druku przesłanym razem z regulaminem terminarzem rozgrywek. Zawodnicy grający w poszczególnych zespołach muszą być pracownikami danej redakcji lub wypożyczeni z innej redakcji.

W trakcie sezonu istnieje możliwość wymiany zawodnika tylko po 5 kolejce z zachowaniem zasad gwiazda za gwiazdę, pracownik redakcji za pracownika redakcji. Zawodnicy powinni mieć przy sobie dokument stwierdzający ich tożsamość.

W przypadku podejrzenia o grę zawodnika nie zgłoszonego kapitan drużyny zgłasza to sędziemu, a sędzia sprawdza tożsamość zawodnika „podejrzanego”, w przypadku gdy zawodnik podejrzany nie ma dokumentu stwierdzającego tożsamość, nie może uczestniczyć w tym spotkaniu.