11.08.2019

Mamy ochotę na więcej (WIDEO)

11 sierpnia (niedziela), Nowy Dwór Mazowiecki

12. sezon w rozgrywkach Pucharu Polski nasza drużyna zaczęła na boisku lidera III ligi od efektownego zwycięstwa 4:2 nad rywalami z Młodej Ochoty. Awansowaliśmy do II rundy i już zapisaliśmy się w (skromnej) historii Reprezentacji Dziennikarzy wyrównując nasz najlepszy wynik.

Zasypaliśmy bramkę rywali gradem strzałów w pierwszej połowie, ale nie dowiedzieliśmy się jak broni ich bramkarz, bo prawie wszystkie były niecelne. Do siatki trafił dopiero Mateusz Bednarczyk, dla którego bramka w pucharowym debiucie była spełnieniem marzeń. Po jego atomowym uderzeniu z dystansu odetchnęliśmy z ulgą. Zwłaszcza, że chwilę później sędzia zaprosił drużyny na przerwę.

Bramka do szatni zdecydowanie rozluźniła naszą grę. Pierwsze 20 minut II połowy to najlepszy okres spotkania w naszym wykonaniu. Najpierw gola strzelił Bartłomiej Dawidek, następnie – joker w talii trenera Piotra Czachowskiego Mikołaj Kruk. Powinno być 4:0, ale rzut karny zmarnował Marcin Pawłowski (bramkarz obronił).

Szkoleniowiec uznał, że sytuacja jest pod kontrolą i wprowadził do gry pozostałych rezerwowych, w tym zdobywcę ostatniej bramki – Maksymiliana Chudzika. Grzegorz Jędrzejewski zszedł z czystym kontem, dwa razy skapitulował jego zmiennik Jan Kasia, ale drugi z rzędu awans stał się faktem. Na tym etapie Pucharu Polski meldujemy się czwarty raz.

Mateusz Kozieja (Młoda Ochota): Drużyna funkcjonowała od 2014 roku jako FC Stara Ochota. Na początku tworzyła ją grupa pochodząca właśnie z tamtych okolic. Później dołączyła grupa studentów z Politechniki Warszawskiej. Wyszło to całkiem spontanicznie. Po części znamy się z uczelni oraz po prostu z boiska. Przez 3 sezony graliśmy w warszawskiej Playarenie w II, III i IV lidze. Po przerwie trwającej ponad sezon wpadłem na pomysł, żeby ponownie się skrzyknąć i spróbować sił w Pucharze Polski. Nazwa nawiązuje do zabawnej sytuacji, gdy wkręcaliśmy kilku nowych chłopaków na testach, że najpierw muszą się ograć w naszych juniorach czyli „Młodej Ochocie”, żeby do nas dołączyć.

Młoda Ochota – Reprezentacja Dziennikarzy 2:4 (0:1). Przebieg: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4. Gole: Jakub Tomasiak 2 – Bednarczyk 44′, Dawidek 59′, Kruk 63′ i Chudzik 85′.

Reprezentacja Dziennikarzy: Jędrzejewski (Kasia) – Olbrycht, Furjan, Sikora (Walkiewicz), Szustak – Błoński (Chudzik), Cios (Kowalski), Cieślik (Romer), Bednarczyk (Partum) – Dawidek (Kruk), Pawłowski

Nie możemy za długo fetować awansu. Na drodze do chwały staje beniaminek A-klasy AKS (Alternatywny Klub Sportowy) Zły Warszawa. Przeciwnicy zgodzili się przełożyć spotkanie ze środy na czwartek. Ponownie skorzystamy z gościnności Nowego Dworu Mazowieckiego.