26.06.2019

Okazały tryumf w piekielnym upale u Lewandowskiego

Warszawa, stadion Varsovii, 26 czerwca (środa)

Mecz?W taki upał? – dziwili się nasi znajomi. Rtęć gotowała się w termometrach, a każdy centymetr cienia był na wagę złota. Nawet sztuczna trawa paliła w stopy…

Przedpołudnie ostatniego dnia kumulacji czerwcowej fali upałów spędziliśmy na boisku. Zamiast treningu zagraliśmy mecz z TVP Sport.  Pomysł Mariusza Jankowskiego (na zdjęciu z prawej, z Pawłem Sikorą) został w ten sposób wcielony w życie. Sezon na dużym boisku zakończyliśmy zaskakująco efektowną wygraną 7:2 (2:0).

100 meczów w naszej reprezentacji rozegrał już Marcin Lepa. Zaskoczyliśmy go okolicznościowym prezentem, który wręczyli rywale. Jak się sam pochwalił, w białej kopercie była ukryta butelka magicznego napoju uznanej marki.

Wspólne zdjęcie zrobiliśmy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Na wszelki wypadek. Nigdy nie wiadomo jak rozwinie się sytuacja…

Wielkie strzelanie na Varsovii mógł zacząć tylko on… Lewandowski. Wynik otworzył Maks Chudzik w koszulce najsłynniejszego wychowanka klubu z Międzyparkowej. Na 2:0 podwyższył z karnego za faul na Błońskim juniorze – Filip Surma. Nic nie wskazywało, że skończy się rezultatem hokejowym. Jednak w drugiej połowie, po kolejnym efektownym trafieniu, trener Piotr Czachowski mógł sobie pozwolić na uśmiech i komentarz, że gramy jak Hiszpanie na młodzieżowym EURO.

Reprezentacja Dziennikarzy: Lisiewicz – Gołos, Furjan, Lepa, Matusik – Węglarczyk, Olbrycht, Surma, Marciniak – Błoński junior i Chudzik oraz Sikora, Cieślik, Partum, Olkowicz, Kocięba, Kowalski, Błoński senior  i Jakoniuk.

Reprezentacja Dziennikarzy – TVP Sport 7:2 (2:0). Gole: Jan Błoński 2, Chudzik, Surma (karny), Kowalski, Kocięba i Partum. Wynik: 5-0, 5-1, 7-1, 7-2.

/spa/