29.01.2023

Orkiestra i piłkarzyki

Warszawa, 29 stycznia (niedziela)

Gra w piłkarzyki z Legią. Taka właśnie była nagroda dla drużyny, która wygra turniej na Łazienkowskiej. Wszystko w ramach WIELKIEJ ORKIESTRY SPORTOWEJ POMOCY, grającej wspólnie z WOŚP Jurka Owsiaka.

Na bocznym boisku Legii tego popołudnia można było zobaczyć więcej gwiazd niż wieczorem na zachmurzonym niebie. Publiczność mogła podziwiać nienaganną technikę i – w większości – sportowe sylwetki takich legend jak Dariusz Dziekanowski, Tomasz Sokołowski, Marek Jóźwiak, Marcin Burkhardt, Maciej Śliwowski, Grzegorz Szamotulski, Dariusz Kubicki, Jacek Kacprzak, Paweł Skrzypek czy Jacek Cyzio.

Trafiliśmy do grupy A, gdzie na dzień dobry zagraliśmy przyzwoite spotkanie z ekipą BUYNEW. Kilka razy byliśmy blisko celu, ale skończyło się na skromnym, ale bolesnym 0:1. Naszemu bramkarzowi Włodkowi Lisiewiczowi porażkę osłodził mały podarunek z okazji 50. meczu w Reprezentacji Dziennikarzy.

Prawdziwy ból miał jednak dopiero nadejść. Każdy ma chwilę słabości, a nam przytrafiła się w drugim spotkaniu grupowym. Od początku wiatr wiał nam w oczy i zgodnie z prawem Murphy’ego rzeczy potoczyły się tak źle, jak to tylko było możliwe. Młode wilki z LOŻY rzuciły nam się do gardeł i wygrały ten mecz wysoko 7:0! Ktoś młodszy i mniej doświadczony pewnie by się załamał. Ale nie my!

Zgodnie z hasłem „porażki tylko nas wzmacniają” wyszliśmy na zespół legend Legii z „czystą głową” i chęcią pozostawienia po sobie dobrego wrażenia. To było naprawdę dobre spotkanie. „Napoczął nas” wprawdzie dwoma bramkami Burkhardt, ale potem to my zaczęliśmy kąsać. Cały czas goniliśmy wynik doprowadzając w ostatniej minucie do stanu 4:4. Ostatnie słowo należało jednak do rywali. Równo z gwizdkiem w samo okienko naszej bramki przymierzył Dziekanowski i było „po herbacie”.

Reprezentacja Dziennikarzy: Lisiewicz – Walkiewicz, Olbrycht, Papierz, Patryk Drewnowski, Bieńkowski oraz Łukasik

RD – Buynew 0:1 RD – Loża 0:7 RD – Legia 4:5 (gole Olbrycht, Papierz, Bieńkowski i Patryk Drewnowski)

/cez/