10.11.2009

Otwarcie Orlika

10 listopada (wtorek) 2009

Na zaproszenie burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego Jacka Kowalskiego rozegraliśmy pierwszy mecz na nowym orliku w Modlinie (pierwszym w powiecie).

Po uroczystej akademii, przecięciu wstęgi i poświęceniu boiska, wybiegliśmy na murawę.

Nie było „lekko, łatwo i przyjemnie” jak myśleliśmy przed meczem. Rywale z Uczniowskiego Klubu Sportowego REDUTA tego dnia okazali się dla nas wymagającym rywalem. Prowadzili 1:0, 2:1 i 3:1.

Jedyną bramkę w pierwszej połowie zdobył Robert Błoński po asyście Pawła Sikory. W drugiej połowie mieliśmy mnóstwo sytuacji (np. Andrzej Twarowski zmarnował rzut karny), ale udało nam się uniknąć porażki dopiero w samej końcówce dzięki dwóm trafieniom Cezarego Olbrychta, który mógł zaprezentować swoje efektowne salto.

W bardzo zaciętych karnych, w których bramkarze nie mieli żadnych szans, wygrali rywale.

W naszej drużynie wystąpił gościnnie były mistrz olimpijski w judo Paweł Nastula. Do tej pory nie wiemy jakim cudem zmieścił się koszulkę „Kowala”.

W tym roku nie mieliśmy jeszcze tak licznej publiczności. Wokół boiska stało kilka klas z nauczycielami. Uczniowie zostali poczęstowani efektownym tortem w kształcie boiska, który przygotowali organizatorzy.

Reprezentacja Dziennikarzy: K. Kwiatkowski – Sołdan, Sikora, Skalski, Twarowski, Olbrycht, Błoński oraz Kowalski, Zubilewicz i Nastula.