28.05.2021

Pierwszy mecz w 2021 roku

Warszawa, 28 maja (piątek)

Zwycięstwo nad drużyną Ambasady Federacji Rosyjskiej

Długo musieliśmy czekać na pierwszy mecz w 2021 roku. Na bocznym boisku Legii przeciwnikiem była drużyna Rosji. Zwyciężyliśmy 8:4, choć musieliśmy odrabiać straty.

Wyrównany początek spotkania

Zaczęło się od naszego gola, ale po kwadransie to przeciwnicy prowadzili 2:1 i odważnie atakowali naszą bramkę. Nasze akcje próbowaliśmy budować podaniami, a Rosjanie bardzo szybko przechodzili z obrony do ataku i często strzelali z daleka. Tak właśnie zdobywali swoje pierwsze gole. Jeszcze przed przerwą trener skorygował nasze ustawienie, tak aby przeciwnikom trudniej było dochodzić do pozycji strzeleckich. Na przerwę schodziliśmy z jednobramkową przewagą (3:4).

Laguna złamał poprzeczkę, Twarowski przedziurawił siatkę

W drugiej połowie szybko strzelona bramka dała nam przewagę i więcej pewności. Rosjanie częściej myśleli o strzelaniu goli niż obronie własnej bramki, co staraliśmy się jak najlepiej wykorzystać. Szósty gol dla naszej drużyny padł bezpośrednio z rzutu wolnego. Uderzał Andrzej Twarowski. Ładna to była bramka: strzał silny i precyzyjny, a piłka niczym kula przeszyła na wylot siatkę…

Orły Czachowskiego zwyciężyły Rosjan, w Dniu Dziecka czas na reprezentację

Z drużyną Ambasady Rosji spotkaliśmy się na 4 dni przed spotkaniem polskiej reprezentacji z Rosją we Wrocławiu przed Euro.

Reprezentacja Ambasady Rosji – Reprezentacja Dziennikarzy 4:8 (3:4)

RD: Adam Romer (bramkarz) –  Mateusz Bednarczyk, Marcin Cieślik, Adam Gilarski, Michał Kocięba, Jacek Kowalski, Marcin Lepa, Cezary Olbrycht, Daniel Olkowicz, Marcin Papierz, Michał Szustak i Andrzej Twarowski

Bramki: Bednarczyk 2, Twarowski 2, Papierz 2, Kocięba 1 i Olbrycht 1