12.01.2008

Piłkarska Orkiestra Owsiaka

12 stycznia (sobota), Hala Piłkarska, Bemowo

Szczytny cel, udany turniej, żałujemy jednak paru rzeczy. Tak jak rok temu nie udało nam się pokonać zespołu Konica Minolta. Być może ten rywal nam nie leży, albo to syndrom pierwszego meczu, albo – jak to ujął trener Jagoda –świecimy odbitym światłe., czyli dostosowujemy się do poziomu przeciwnika.

Jeszcze bardziej żal, że warszawskiej Polonii nie strzeliliśmy ani jednej bramki, choć mieliśmy kilka bardzo dobrych okazji. Już przed wyjściem na boisko przeciwko zawodowcom z drugiej ligi byliśmy pewni drugiego miejsca w grupie.

W spotkaniu z Nestle Waters, które powinno się zakończyć wynikiem dwucyfrowym błysnął Jaś Błoński i strzelił więcej bramek niż tata.

Nasz wyniki:
Konica Minolta 1:1 (Dębiński), Nestle Waters 9:1 (Dębiński 4, Pyffel 2, Błoński junior 2, Błoński 1), Polonia Warszawa 0:4.

Polonia – Konica 3:1, Polonia – Nestle 6:1, Konica – Nestle 0:3.

Tabela: 1. Polonia 9 punktów, 2. Reprezentacja Dziennikarzy 4, 3. Nestle 3, 4. Konica 1.

Mecze trwały po 17 minut.

W pokazowym meczu pokonaliśmy mistrzynie Polski z AZS VB Leasing Wrocław 6:1 (Sołdan 1, Sikora 1, Pyffel 1, Błoński 1, Dębiński 1, Kubica 1 – ale nie Robert, tylko Maciej – kaskader). Jedynego gola wrocławianki zdobyły w samej końcówce, z karnego, przy stanie 6:0. Przed meczem dostaliśmy od nich upominki (kalendarze ścienne na 2008 rok z ich zdjęciami). W tym spotkaniu na boisku pojawiła się nawet córka redaktora Błońskiego.

Poza strzelcami bramek grali: Kwiatkowski, Kocięba, Skalski, Tuzimek i Romer.

Zdjęcia z turnieju w MULTIMEDIACH.

/spa/