23.07.2008

Piłki naszego partnera w I lidze

Warszawa, 23 lipca 2008

Polski Związek Piłki Nożnej podpisał umowę o współpracy z firmą Kappa Polska, która będzie przez najbliższe dwa lata sponsorem technicznym I ligi i oficjalnym dostawcą piłek dla zespołów w tej klasie rozgrywkowej. My też ich używamy.

Postanowiliśmy zainwestować w I ligę, gdyż widzimy w niej duży potencjał. Pierwszoligowa rywalizacja budzi ogromne emocje i cieszy się znaczącym zainteresowaniem kibiców i mediów. Wierzę, że wprowadzenie na wzór najsilniejszych lig europejskich oficjalnej piłki rozgrywek, przyczyni się do podnoszenia ich prestiżu i budowania silnej marki – powiedział Dariusz Świtkowski dyrektor Kappa Polska, który trenuje i gra w naszej drużynie.

Piłkami Kappa grają na co dzień zawodnicy ponad 40 europejskich klubów, których włoska firma sportowa jest oficjalnym partnerem technicznym. W gronie tym są m.in.: AS Roma, Werder Brema, Feyenoord Rotterdam, Betis Sewilla, FC Nantes, Partizan Belgrad czy FC Kopenhaga.

– Zamierzamy w najbliższym czasie mocniej zaistnieć na polskim rynku i przypomnieć nasze charakterystyczne logo kibicom. Jednym z elementów tej strategii jest wspieranie rywalizacji w I lidze piłkarskiej – dodał dyrektor Kappa Polska.

Futbolówka, którą pierwszoligowcy rozgrywać będą mecze wykonana została w najnowocześniejszej technologii. Zastosowane w procesie produkcji specjalne materiały sprawiają, iż nie jest narażona na oddziaływanie warunków atmosferycznych. Jej sprężystość przypadnie z pewnością do gustu zawodnikom z pola. Testy laboratoryjne nie wypadły z kolei zbyty optymistycznie dla bramkarzy, którzy mogą mieć sporo problemów po precyzyjnych strzałach.

– Mam nadzieję, że nasza piłka będzie w tym sezonie wyjątkowo często wpadała do bramek na pierwszoligowych boiskach, co z pewnością ucieszyłoby licznie odwiedzających stadiony kibiców i podniosło atrakcyjność rywalizacji. Życzę wszystkim wspaniałych rozgrywek i wielu udanych kopnięć futbolówką Kappa – zakończył Dariusz Świtkowski.

Firma Kappa powstała w 1967 roku w Turynie. Logo producenta sprzętu i odzieży sportowej obecne jest głównie na stadionach piłkarskich – Kappa jest partnerem wielu renomowanych europejskich drużyn klubowych, ubiera
również reprezentację Walii.

Zaangażowanie w sport włoskiej firmy nie ogranicza się do futbolu. W strojach Kappa wspaniałe rezultaty osiągali w przeszłości tacy lekkoatleci jak Carl Lewis, Edwin Moses, Florence Gryffith Joyner czy Jackie Joyner–Kersee. Obecnie Kappa jest sponsorem technicznym m.in. serbskiej reprezentacji koszykarzy, hokejowego zespołu Alster Hamburg oraz narodowego zespołu włoskich rugbistów.

/agencja sportowa, spa/