30.09.2023

Pobiegliśmy z Warszawą

Warszawa, 30 września (sobota)

Sobotni poranek 30 września był zimny, wietrzny i deszczowy. Mówiąc krótko – była to doskonała pogoda do biegania! I właśnie tego dnia około 10 tysięcy biegaczy z Warszawy i nie tylko postanowiło wystartować w tradycyjnym już biegu na sportowym firmamencie stolicy czyli Biegnij Warszawo 2023.

Dodatkową zachęta dla nas był fakt, ze tym razem organizatorzy postanowili metę tego wydarzenia zlokalizować na stadionie Legii Warszawa. Finisz na legendarnej arenie przy aplauzie setek kibiców to było coś co rozpalało naszą wyobraźnią i sprawiło, że ci, którzy wcześniej wahali się i nie mieli pewności czy poradzą sobie z dystansem, porzucili rozterki i stawili się na starcie biegu przy ulicy Łazienkowskiej. 

 I tak, w samo południe, wystartowaliśmy i pomknęliśmy bardzo ciekawą trasą, która wiodła ulicami Powiśla, następnie trasą Mostu Świętokrzyskiego na Pragę i tam, obok Stadionu Narodowego, wspięliśmy się „ślimakiem” na Most Poniatowskiego, by dobiec do Nowego Światu, „z górki na pazurki” zbiec ze skarpy wiślanej i po długim około 2-kilometrowym finiszu wzdłuż ulicy Rozbrat wpaść na Stadion im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

To była świetna przygoda i za rok na pewno silna ekipa Reprezentacji Dziennikarzy stawi się na starcie. A teraz czekamy już i szlifujemy formę przed Biegiem Niepodległości! 

/ms/