05.10.2010

Pod okiem fachowców

Warszawa, 5 października (wtorek) 2010

Komentując ostatnie porażki Bayernu Monachium jeden z ekspertów stwierdził, że finalista Ligi Mistrzów traci punkty, bo trener bawarczyków zapowiedział w sierpniu, że dopiero później będą w formie. Zapewniam was, że wasz szczyt formy przyszedł właśnie dzisiaj – dodawał nam otuchy Wojciech Jagoda. Jednocześnie trener odradzał nam patrzenie na wypełnione trybuny…

Hala warszawskiego Torwaru, w której organizowano już i koncerty muzyczne i wiece polityczne i różne imprezy sportowe zamieniła się tym razem w obiekt piłkarski. Na środku pojawił się sztuczny dywan z zielonej trawy.

Mam nadzieję, że będą się państwo dobrze bawić, może będzie okazja, żeby się pośmiać – tymi słowami, przed naszą prezentacją, zwrócił się do siedzących na trybunach trenerów Sergiusz Ryczel pełniący rolę konferansjera.

Zajęcia prowadził Jan Prujin, były szkoleniowiec NEC Nijmegen i dziecięcych reprezentacji Holandii, który budował siatkę skautów Ajaxu Amsterdam w RPA, Ghanie i Belgii, prowadził zajęcia szkoleniowe w Stanach Zjednoczonych, Japonii i w Chinach. Obecnie pracuje w RPA w klubie Ajax Kapsztad, jako dyrektor techniczny.

Zajęcia były krótkie, ale intensywne. Prujin chciał pokazać jak najwięcej ćwiczeń. Miał mikrofon, zwracał się do nas po angielsku. Goście na trybunach korzystali z pomocy tłumacza.

Zaczęliśmy od podań, druga część była poświęcona utrzymaniu się przy piłce, później ćwiczyliśmy strzały na bramkę. Trening zakończyła gierka, w której Prujin przyznawał punkty za każde trafienie.

Pod okiem znakomitego gościa z RPA ćwiczyliśmy w składzie: Kuba Kwiatkowski, Jacek Kowalski, Mateusz Borek, Piotr Kwiatkowski, Tomek Lipiński, Tomasz Zubilewicz, Rafał Sak, Paweł Sikora, Daniel Olkowicz, Dariusz Tuzimek, Marcin Feddek, Michał Gąsiorowski, Robert Błoński i Piotr Wierzbicki. Trener Jagoda tym razem przyglądał się wszystkiemu z boku.

/spa/