29.12.2009

Podsumowanie 2009

Wydarzeniem roku był wyjazd do Ameryki Południowej. W Brazylii odwiedziliśmy Rio de Janeiro, Sao Paulo i Tres Rios.

Mieliśmy przyjemność trenować pod okiem Stefana Majewskiego, Rafała Ulatowskiego, Czesława Michniewicza i Andrzeja Dawidziuka. Bodaj największe wrażenie zrobiły na nas zajęcia z człowiekiem ze sztabu szkoleniowego Evertonu -Tony’m Farrelem.

Gościliśmy też na zajęciach Rafała Tomalę i Bartosza Kizierowskiego. Obok naszego czołowego pływaka honorowym członkiem stowarzyszenia został Adam Małysz.

Najlepiej radziliśmy sobie w boiskowych konfrontacjach międzynarodowych i to na terenie przeciwnika. Pokonaliśmy Słowenię (3:1) i Litwę (1:0), zremisowaliśmy z Irlandią Północną (2:2). Musieliśmy tylko uznać wyższość Brazylii (1:2), ale rodakom Andre Mafry zrewanżowaliśmy się na piasku (9:3).

Tradycyjnie przegraliśmy Mikołajki z drużyną Orange (3:6) i odpadliśmy w pierwszej rundzie Remes Pucharu Polski (z Wisłą Jabłonna 0:4). W meczu pucharowym nie pomógł nam nawet Kazimierz Węgrzyn.

Na dużym boisku przegraliśmy też z Mszaną 3:5, pokonaliśmy Parafiadę 5:1, zremisowaliśmy z Kołobrzeskim Stowarzyszeniem Amatorskiej Piłki Nożnej 1:1 i ze studentami dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego 0:0.

Nie daliśmy rady oldbojom warszawskiej Legii (3:8 w Nowym Dworze Mazowieckim) i poznańskiego Lecha (0:2 w Opalenicy podczas Remes Cup i 4:6 w Poznaniu podczas Remes Cup Extra).

W tegorocznych 12 meczach na dużym boisku (3 zwycięstwa – 3 remisy – 6 porażek, GOLE 22:32) bramki zdobyli:

3 – Twarowski i Błoński
2 – Sołdan, Pawłowski, Gąsiorowski, Dębiński i Pyffel
1 – Orliński, Remplewicz, Wierzbicki, Jankowski i Kołsut.

W 2009 roku wygraliśmy turniej Euro 2012, w Pucharze Ligowca w letniej edycji dla Profesjonalistów zajęliśmy trzecie miejsce, zimową edycję Pucharu w kategorii Amatorów skończyliśmy na piątej pozycji. Podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdobyliśmy tylko jeden punkt w czterech meczach. Na Orange Cup strzeliliśmy tylko jednego gola.

Dobrze radziliśmy sobie na orlikach. Pokonaliśmy samorządowców warszawskiego Ursynowa (9:3), Wrocławia (7:1) i łódzkiego Urzędu Marszałkowskiego (5:1). Przegraliśmy tylko w Rumii (1:2). Mecz w Modlinie z UKS Reduta zakończył się remisem (3:3).

Poważne kontuzje wyeliminowały na dłużej Mariusza Walkiewicza, Tomasza Kiryluka i Radosława Pyffela. Życzymy im szybkiego powrotu na boisko!

Po tegorocznych 4 meczach międzypaństwowych nasz bilans wygląda następująco:

21 meczów: 14 zwycięstw – 3 remisy – 4 porażki. GOLE: 79 – 30 (+49)

Gole (79):

9 – Twarowski
8 – Zieliński
7 – Pyffel
6 – Olbrycht
5 – Hirsch
4 – Jankowski, Kocięba, Błoński i Sołdan
3 – Gąsiorowski, Kowalski, Sidor i Skalski
2 – Dębiński, Tuzimek, Pawłowski i Zubilewicz
1 – Borek, Dziekanowski, Lipiński, Rosłoń, Sikora, Wasiewicz, Kołsut i samobójcza

/spa/