25.11.2010

Polish Media Cup

Gdynia, 25 listopada (czwartek)

Jak zawsze na imprezie organizowanej przez znanego animatora działań piłkarskich Tomka Zabielskiego dużo się działo i to nie tylko na boisku…

Turniej wygrała ekipa Canal Plus, która wyprzedziła TVP. Zespoły rywalizują nie tylko na gole, ale i na drobne złośliwości, które w czasie dekoracji zwycięzców „lecą” ze sceny. Kto zaczął? Tego nie pamiętają najstarsi górale, ale – zupełnie jak u Szymona Majewskiego – końca nie widać.

Na najniższy stopień podium załapała się ekipa TVN, wzmocniona kolegami z nSportu. Zespół ten – słusznie zresztą – zyskał miano… najcięższej drużyny turnieju, co chętnie w czasie zawodów podkreślał niezrównany DJ Ucho.

Mieliśmy w Gdyni tylko jeden mecz do rozegrania – pokazówkę z oldbojami Arki. Byliśmy pełni obaw, ale na boisku okazało się, że nie taki diabeł straszny (Choć nie czerwony, a biały, a w zasadzie kogut – że zacytujemy klasyka polskiej szkoły komentatorskiej).

Co prawda, przegraliśmy to spotkanie 3:4, ale wynik wydaje nam się jednak niesprawiedliwy. Szczególnie, że 30 sekund przed końcem wyrównaliśmy (na 3:3). Tak nas ten gol upoił, że zanim schłodziły się nam głowy, rywale strzelili zwycięskiego gola. Pół minuty w futbolu halowym, to jednak kupa czasu. Trzeba szczerze przyznać, że miny po meczu mieliśmy nietęgie.

Gole strzelali Piotrek Orliński, Maciek Sołdan oraz Piotrek Kwiatkowski. Kto dla rywali? Nie zapamiętaliśmy, w takim byliśmy szoku. Można mieć sporo uwag do tego jak momentami graliśmy w obronie, albo jak bardzo gubiliśmy się przy tak prostym elemencie jak zmiany. Pewnie gdyby był z nami trener Wojtek Jagoda, to przynajmniej ten element byłby opanowany, ale zatrzymały go w Warszawie obowiązki służbowe.

Pod względem towarzyskim, wyjazd bardzo udany, ale o samym meczu wnukom wspominać nie będziemy. No może o tym, że pograliśmy z piłkarzami o ligowej przeszłości jak Jarosław Krupski, Grzegorz Niciński czy Dariusz Pasieka.

Arka: Gdynia: Jarosław Krupski – Dariusz Pasieka, Grzegorz Witt, Dariusz Ulanowski, Grzegorz Niciński, Wojciech Ignatiuk, Paweł Bednarczyk Jarosław Krupski – Dariusz Pasieka, Dariusz Ulanowski, Grzegorz Niciński, Wojciech Ignatiuk i Paweł Bednarczyk.

Reprezentacja Dziennikarzy: Jakub Kwiatkowski (Ministerstwo Sportu), Rafał Sak (Eurosport), Michał Luciński (Eursport), Dariusz Tuzimek (nSport), Maciej Sołdan (Giga Sport), Piotr Kwiatkowski (Eurosport), Piotr Orliński (Puma), Krystian Sobierajski (Polsat), Piotr Przybysz (Polsat), Marcin Lepa (Polsat), Marcin Feddek (Polsat), Radosław Pyffel (Chiny i okolice).

/DT/