01.09.2006

Porażka w Konstancinie

1 września (piątek), Konstancin-Jeziorna, stadion MUKS Kosa

To było jedno z najważniejszych spotkań naszej drużyny w tym sezonie. W pokazowym meczu, który otworzył III Międzynarodowy Turniej Piłkarski Kosa Cup U-16, zmierzyliśmy się z zespołem przyjaciół Romana Koseckiego. W drużynie „Kosy” zagrali między innymi: Andrzej Szarmach, Józef Młynarczyk, Jan Urban i Cezary Kucharski. Nie da się ukryć, że najmocniej dał nam się we znaki „Kucharz”, ale i reszta ex-reprezentantów pokazała kibicom w Konstancinie mnóstwo kapitalnych akcji.

Do przerwy przegrywaliśmy 1:3. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Józefa Młynarczyka pokonał Maciej Sołdan. Po zmianie stron i golu Rafała Dębińskiego złapaliśmy kontakt z rywalami, ale niestety tylko na chwilę. Ostatecznie przegraliśmy 3:6, a ostatniego gola dla naszej drużyny strzelił Andrzej Twarowski.

Rywale mieli aż dwa rzuty karne w pierwszej połowie. Pierwszego Kuba Kwiatkowski obronił!

Po tym meczu pojawiły się spekulacje o transferze Jacka Kowalskiego do ligi angielskiej. W drugiej połowie, po wznowieniu gry ze środka i uderzeniu „Kosy”, nasz drugi bramkarz puścił gola a’la Tomasz Kuszczak. Czy to będzie wystarczająca przepustka do Manchesteru?

Przebieg spotkania: 0-3, 1-3, 2-3, 2-5, 3-5, 3-6.

/jankes, spa/