03.09.2022

Praskie bieganie późną porą

Warszawa, 3 września (sobota)

Po pandemicznej przerwie, do kalendarza startów grupy biegowej wróciła kolejna lubiana przez nas impreza masowa: Nocny Półmaraton Praski oraz towarzysząca mu Praska Piątka.

O 19:30 z błoń Stadionu Narodowego wystartowali uczestnicy krótszego dystansu (5 km), wśród których był Mariusz Walkiewicz.

Po półgodzinnej przebieżce uroczymi uliczkami warszawskiej Pragi, w amatorskim tempie, Mariusz finiszował przy Stadionie i kibicował Piotrkowi Gołosowi, szykującemu się do półmaratonu. Nasz najlepszy maratończyk był w doskonałej formie, pokonując dystans 21,1 km z życiowym rekordem 1:31:12! W czasie biegu raczej nie delektował się wieczornym widokiem rozświetlonej Wisły, wzdłuż której wiodła trasa.

Wynik Piotrka jest dla nas wspaniałą motywacją do treningów, a praska impreza była dobrym wstępem do jesiennego sezonu startów biegowych naszej grupy. Już niedługo w planach m.in. dokończenie Leśnej Triady Biegowej, Bieg Ursynowa i szereg innych wydarzeń, z których relacje zamieścimy na stronie. Zachęcamy wszystkich do aktywności sportowej i zdrowego trybu życia.

/mw/