26.01.2020

Prawdziwa lekcja futbolu

Piękna piaszczysta plaża w Serrakundzie, odgłos uderzających przy brzegu fal i mocno opalające słońce. W takim krajobrazie odbył się mecz, który swoją siłą oddziaływania przebijał jednak fantastyczną aurę. Wszystko dzięki wyjątkowemu rywalowi, którym była drużyna Gambia Amputtee Football Team składająca się z zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej lub górnej.

Podczas meczu rozgrywanego 2 x 15 minut każdy z naszych zawodników mógł grać jedną kończyną dolną, natomiast bramkarz używać jednej ręki. Starając się przestrzegać zasad stworzyliśmy niezwykle interesujące widowisko, a najlepszym tego dowodem był fakt, że kolejnymi kibicami stawali się przechadzający wzdłuż brzegu plażowicze.

W takich meczach wynik zawsze schodzi na dalszy plan, choć trzeba przyznać, że nie był to wcale jednostronny mecz. Sama gra była bardzo wyrównana i obie drużyny popisywały się składnymi i ładnymi dla oka akcjami. Gospodarze imponowali dobrym rozegraniem piłki, a do tego mieli świetnego bramkarza, którego parady zatrzymywały nasze ataki.

Mimo różnych barier, chłopaki z Gambia Amputtee Football Team pokazali to, co chyba jest najważniejsze w futbolu. Charakter i serce do gry. Determinacja, ambicja i wola walki włożona w 30 minutowy wysiłek na niezwykle trudnym do grania w piłkę podłożu i przy 35-stopniowym upale wywarła ogromne wrażenie na każdym zawodników naszej reprezentacji i zgromadzonych kibicach. Gdy dodamy jeszcze do tego fakt, że co chwila na twarzach Gambijczyków pojawiał się szczery uśmiech, trudno nie uznać tego jednogłośnie za prawdziwą lekcję futbolu, w której mieliśmy szczęście uczestniczyć i z której każdy wyciągnął coś dla siebie.

RD: Olbrycht, Skalski, Gołos, Sołdan, Kowalski, Marciniak, Surma, Kocięba, Dawidek, Papierz, Gilarski, Gołos, Szustak, Romer, Walkiewicz, Tuzimek.