15.12.2019

Przy muzyce o sporcie

Warszawa, 15 grudnia (niedziela)

Stołeczny Torwar wypełniły utwory z kinowych hitów o sporcie w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej i Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego (pod batutą Macieja Sztora). Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć nas. Koncert Sport Celebration zaczął się piłkarsko, od hymnu Ligi Mistrzów. W Polsce ostatni raz był słyszany na żywo po drugiej stronie ulicy Łazienkowskiej…

Po mistrzach, najlepszych i największych zespołach pojawił się Rocky (kompozytor Bill Conti) w towarzystwie Karate Kida (James Horner). Była muzyka Vangelisa z „Rydwanów ognia”, Hansa Zimmera z „Rush” i Davida Newmana z „Potężnych Kaczorów”. Zmianę klimatu zapewniły nam przeboje Van Halen (Jump) i Europe (The Final Countdown). Usłyszeliśmy też rzadko wykonywany hymn igrzysk olimpijskich Johna Williamsa.

Na deser dostaliśmy „truskawkę na torcie”, jak mówi Tomasz Hajto. To był hit zespołu Queen „We Are The Champions”, przy którym wręczano medale nam (częściej) lub naszym rywalom (oczywiście, rzadziej).

Bardzo dziękujemy artystom i organizatorom, że w tym przedświątecznym „pędzie” mogliśmy zrelaksować się przy tak wspaniałej muzyce!

/bd/