29.08.2022

Radcy nie dali rady jubilatom

Warszawa (boisko Drukarza), 29 sierpnia 2022 (poniedziałek)

Nie mógł się nudzić, kto spędził ostatni poniedziałek wakacji na trybunach bocznego boiska warszawskiego Drukarza. Choć z radcami wygraliśmy wysoko (4:1), przez większą część spotkania nie mogliśmy być pewni zwycięstwa.

Zaczęliśmy doskonale. W 8. minucie, po akcji prawą stroną boiska i podaniu świętującego 100. występ w Reprezentacji Dziennikarzy Mariusza Walkiewicza, pierwszą bramkę wieczoru zdobył Jan Błoński. Kilkanaście minut później strzałem z pola karnego wynik podwyższył Patryk Drewnowski. Obrońcy nie potrafili w tej akcji wybić silnie dośrodkowanej piłki, a nasz napastnik dobrze wybrał moment uderzenia na bramkę.

Jeszcze przed przerwą nieporozumienie między naszymi obrońcami skończyło się utratą gola. Na przerwę schodziliśmy, więc z jednobramkową przewagą (2:1).

W drugiej połowie rywale mieli doskonałą sytuację na wyrównanie – rzut karny. Zatrzymał ich nasz bramkarz, który obronił uderzenie w lewy dolny róg. Szansy na dobitkę nie mieli, bo pierwszy do piłki doskoczył, obchodzący urodziny Piotr Przybysz.

Koniec spotkania należał do nas. Najpierw Jacek Kowalski popisał się bardzo precyzyjnym strzałem z linii pola karnego, a w ostatniej minucie meczu, po dośrodkowaniu z prawej strony, uderzeniem z lewej nogi popisał się Mateusz Bednarczyk. W ten sposób ograliśmy radców drugi raz w tym roku. O remontadzie w pierwszy dzień wiosny przeczytasz TUTAJ.

Reprezentacja Dziennikarzy Okręgowa Izba Radców Prawnych 4:1 (2:1). Gole: J. Błoński, P. Drewnowski, Kowalski i Bednarczyk.

RD: Prus – Walkiewicz, Cios, Przybysz – J. Błoński, Gromadzki, P. Drewnowski, M. Drewnowski, Bednarczyk – Kowalski, Papierz oraz R. Błoński, Bieńkowski, Olkowicz, Skalski i Szustak.

Trener: Piotr Czachowski. Kierownik drużyny: Adam Romer