22.03.2022

Remontada w pierwszy dzień wiosny

Warszawa, 21 marca (poniedziałek)

To nie zdarza się codziennie ! Od 0:2 do 6:2 wyciągnęliśmy wynik w konfrontacji z naszym odwiecznym rywalem – zespołem reprezentującym Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie.

W pierwszym w tym roku meczu na dużym boisku (na „Wembley” w Parku Skaryszewskim, ze sztuczną nawierzchnią) rozkręcaliśmy się z minuty na minutę. Początek był mocno „pod górkę”. Być może dlatego, że było bardzo zimno. Po kwadransie rywale cieszyli się ze strzelenia dwóch bramek i niewiele wskazywało na to, aby mieli oddać nam inicjatywę.

Ale gdy nasze mięśnie się rozgrzały, gdy weszliśmy na odpowiednie „obroty” sytuacja się zmieniła. Graliśmy wysokim pressingiem, odbierając wiele piłek na połowie rywala. Trener Piotr Czachowski byłby z nas dumny. Byłby, gdyby inne obowiązki pozwoliły mu zasiąść tego wieczora na naszej ławce rezerwowych. Na szczęście ta drużyna to „samograj”. Z biegiem czasu obrona rywali zaczęła kruszeć i zbudowaliśmy wyraźną przewagę.

Jej efektem było aż sześć goli. Te najpiękniejsze to nr 3 – śliczne, techniczne uderzenie bezpośrednio z rzutu wolnego Marcina Cieślika oraz prawdziwa wisienka na torcie – gol nr 5. Mateusz Bednarczyk przymierzył z ponad 25 metrów lewą nogą idealnie w okolice spojenia słupka z poprzeczką. Wszystkim na boisku „szczęki opadły na murawę.

Autorami pozostałych trafień byli Marcin „Peper” Papierz, Jacek „Burmistrz” Kowalski, Krzysiek Marciniak i Patryk Drewnowski, który trafił z najbliższej odległości dosłownie w ostatniej akcji meczu.

Być może rywale nie zasłużyli aż na tak wysoką porażkę, ale taka właśnie jest piłka. Damy im okazję do rewanżu.

Reprezentacja Dziennikarzy – Okręgowa Izba Radców Prawnych 6:2 (3:2)

Bramki: Papierz, Kowalski, Cieślik, Marciniak, Bednarczyk i Patryk Drewnowski

RD: Jędrzejewski – Sikora, Wysocki, Walkiewicz, Bednarczyk – Olbrycht, Kocięba, Bieńkowski, Marciniak, Michał Drewnowski – Papierz oraz Patryk Drewnowski, Cieślik, Kowalski, Gilarski.