09.12.2008

Rosół z Dorotą. Zobacz wideo

Przyjaciel naszej Reprezentacji – aktor Marcin Dorociński – był bohaterem kolejnego odcinka „1 na 1”” w Canal Plus Sport.

Autorem programu jest nasz zawodnik – Marcin Rosłoń (najlepszy dziennikarz wśród piłkarzy – mistrz Polski z Legią Warszawa).

Zanim został gwiazdą polskiego kina, Dorociński był kelnerem, robił naleśniki i sprzedawał bilety. Przebrany za Jamesa Bonda prezentował w sklepach szampony i golarki. Nazywany typem amanta. Jak sam mówi, od kiedy „zaczął mieć gdzieś” jak wygląda, zaczął dostawać fajne role.

Marcinowi Rosłoniowi „Dorota” zdradził dlaczego trenuje w skarpetach w gwiazdy i dlaczego rolę trenera w „Boisku bezdomnych” dedukuje „Wojciechowi J.” (nasz szkoleniowiec też pojawił się w programie).

Marcin Dorociński miewał piłkarskie sny. Jego idolem był Marko van Basten. Gdyby spotkał wcześniej odpowiedniego trenera (Wojciecha J.?), pewnie zostałby zawodowym piłkarzem.

Na premierze filmu Katarzyny Adamik „Boisko bezdomnych” ubrany w koszulkę reprezentacji Polski, a nie w garnitur, zbierał do puszki pieniądze na wyjazd Reprezentacji Bezdomnych na mistrzostwa świata do Australii.

PS. Marcin Rosłoń nagrywał program z Marcinem Dorocińskim na naszym treningu w Hali Piłkarskiej na Bemowie.

/spa/