07.08.2008

Rozjechani przez poznańską lokomotywę (wideo)

4 sierpnia (poniedziałek) 2008, Opalenica

Dawno nie przegraliśmy tak wysoko. Trener nie miał jednak większych zastrzeżeń do naszej gry obronnej, ale „niechlujstwa” pod bramką oldbojów Lecha Poznań. Rywale mieli cztery sytuacje i strzelili pięć goli. My swoje okazje marnowaliśmy koncertowo.

Gdyby podsumować liczbę występów naszych przeciwników w reprezentacji Polski, europejskich pucharach i ekstraklasie można by dostać zawrotów głowy. Po drugiej stronie byli między innymi: Mirosław „Mundek” Okoński, który w latach 80-tych zawojował niemiecką Bundesligę, uczestnik Ligi Mistrzów Jerzy Podbrożny, zdobywca Superpucharu Polski i pucharu Niemiec Paweł Wojtala. Gościnnie pojawił się też bohater naszego meczu sprzed 2 lat Darek Motała z Canal Plus.

Bogusława Pachelskiego rozbawiło pytanie, czy po takim meczu można powiedzieć coś dobrego o przeciwniku. – Wiedziałem, że przegracie jak zobaczyłem waszą rozgrzewkę. Nawet Real tak się nie rozgrzewa, jak wy – powiedział z uśmiechem piłkarz, który 20 lat temu strzelił Barcelonie gola na Camp Nou. – Uważam, że dzisiaj naprawdę słabiutko zagraliście. Dwa lata temu (wygraliśmy 4:3) zdecydowanie bardziej mi się podobaliście. Brakowało wam napastników. Nie mieliście „ciągu na bramkę”. Może to był słabszy skład niż poprzednio. W każdym razie teraz mamy remis – po jednym wygranym meczu – podsumował Pachelski. Spróbujemy „odbić” sobie tą klęskę w Pucharze Polski!

W Opalenicy zagrali: Kuba Kwiatkowski, Paweł Sikora, Rafał Sak, Lech Sidor, Krzysztof Bandych, Adam Gilarski, Dariusz Tuzimek, Piotr Wierzbicki, Cezary Olbrycht, Robert Zieliński, Jacek Kowalski, Mariusz Walkiewicz, Piotr Kwiatkowski, Radek Pyffel, Wiktor Napióra z Hurtapu oraz Bartosz Remplewicz i Robert Hirsch z Remesa.

Oldboje Lecha Poznań – Reprezentacja Dziennikarzy 5:0 (2:0). Gole: Mariusz Niewiadomski 2, Ryszard Rybak 2 i Jerzy Podbrożny.

Z gwiazdami Lecha spotkaliśmy przy okazji największego turnieju piłkarskiego w Polsce – Remes Cup.

Zdjęcia z Opalenicy już w MULTIMEDIACH.

/spa/