28.09.2023

Śladem Świątek i Szczęsnego

Warszawa, 28 września (czwartek)

W ostatni czwartek września dostaliśmy zaproszenie na towarzyski mecz z reprezentacją Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Okazja była wyjątkowa, bowiem uczelnia właśnie otwiera swoje najnowsze boisko – w hali – ze sztuczną trawą, idealne do meczów „szóstek”. Używając terminologii ze skoków narciarskich, przypadła nam rola przedskoczka.

Na razie w arenie zajęcia wychowania fizycznego mają dzieci, jednak wkrótce będą tu rozgrywane mecze ligi amatorów. – O takim zagospodarowaniu hali myślałem od 15 lat – powiedział Dominik Szymański, grający kierownik administracji obiektów sportowych SGGW. – Zapotrzebowanie na zadaszone boiska piłkarskie jest w Warszawie przeogromne.

Ze studentami SGGW umówiliśmy się na mecz 2 x 30 minut, w składach 1 + 6. Gospodarze szybko objęli prowadzenie 3:0, ale równie szybko je stracili. W drugiej połowie wygrywaliśmy już 5:4, jednak dwie bramki w ostatnich minutach dały zwycięstwo rywalom.

Z wyniku nie możemy być zadowoleni, ale najważniejsze było tym razem przetestowanie hali przed oficjalnym otwarciem. Przy okazji „zaliczyliśmy” kolejny obiekt, w którym przed nami trenowały gwiazdy polskiego sportu. Swego czasu mieliśmy treningi na boiskach Varsovii, gdzie pierwsze piłkarskie kroki stawiał Robert Lewandowski.  W hali SGGW, jeszcze przed remontem, trenowali piłkarze Legii, gdy budowano nowy stadion przy Łazienkowskiej. W niej ćwiczył Wojciech Szczęsny, a w czasach, gdy służyła tenisistom – Agnieszka Radwańska i Iga Świątek.

Reprezentacja Dziennikarzy – SGGW 5:6 (3:3)
RD: Lutostański – Bieńkowski, Kocięba, P. Drewnowski, Surma, Gromadzki, Papierz, Walkiewicz, Kowalski, Olkowicz, Przybysz i Błoński.
Bramki: Gromadzki 4 i Papierz 1.