25.05.2021

Sportowa rodzina Orlenu

Nasz sponsor, nagrodzony w styczniu przez Przegląd Sportowy tytułem Mecenasa Polskiego Sportu w Trudnych Czasach 2020, przygotował raport poświęcony działalności sponsoringowej w ubiegłym roku. Pierwsza tego typu publikacja na rynku zawiera szeroki opis projektów wspieranych przez PKN Orlen, efektów sponsoringu oraz wypracowanych przez lata dobrych praktyk w zakresie współpracy ze sportowcami, instytucjami kultury i partnerami społecznymi.
Koncern wspiera Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Lekkiej Atletyki i Polski Związek Piłki Siatkowej, siatkarzy z Warszawy, piłkarzy ręcznych i nożnych z Płocka, jest oficjalnym partnerem piłkarskiej ekstraklasy.
„Flagowym projektem” w zakresie sponsoringu sportu jest współpraca z zespołem Formuły 1 – Alfa Romeo Racing Orlen oraz wsparcie Roberta Kubicy. W barwach Orlen Teamu startują także młociarz Paweł Fajdek, żużlowiec Bartosz Zmarzlik, uczestnik Dakaru Jakub Przygoński, Mikołaj Marczyk, najmłodszy w historii Rajdowy Mistrz Polski, czy ścigający się w wodnej Formule 1 – Bartłomiej Marszałek. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tej rodziny i też jesteśmy w raporcie (strona 96).

/spa/