28.12.2007

Suwałki na koniec roku. Zobacz wideo

28 grudnia (piątek), Suwałki

0-6 z Litwą, 1-3 z Rosją, 3-7 ze Spartakusem. W VIII Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej w Suwałkach nie udało nam się zdobyć nawet jednego punktu i zajęliśmy ostatnie miejsce.

Gole strzelili: Radek Pyffel – 2 oraz Piotr Wierzbicki i Maciej Sołdan po 1. Poza tym, pod okiem trenera Jagody grali: Zubilewicz, Tuzimek, Lisiewicz, Skalski i Kowalski.

Drużynę Litwy tworzyli zawodnicy znani z występów w polskich klubach: Grażvydas Mikulenas (obecnie Ruch Chorzów), Andrius Skerla (Kolporter Korona Kielce) oraz Donatas Vencevicius (obecnie trener Vetry Wilno).

Rosja (1. miejsce), była oparta na dziennikarzach popularnej stacji telewizyjnej Kanal Rossija, którzy grają ze sobą regularnie od kilku lat.

W Spartakusie wystąpili najbardziej znani wychowankowie suwalskich Wigier: Wojciech Kowalewski (Legia Warszawa, Spartak Moskwa) i Patryk Małecki (Wisła Kraków) oraz Jacek Bednarz, Dariusz Czykier, Sylwester Czereszewski i Marcin Adamski.

Organizatorami turnieju pod patronatem prezydenta miasta były: Suwalskie Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Sportu i Rekreacji „Spartakus” i suwalski OSiR.

/spa/

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej jest rozgrywany w hali OSiR już od od ośmiu lat. To impreza z udziałem prawdziwych gwiazd futbolu. W kilkuletniej historii turnieju, przed suwalską publicznością zaprezentowali się m.in. reprezentanci Polski: Grzegorz Piechna, Sylwester Czereszewski, Piotr Świerczewski, Wojciech Kowalewski, Artur Boruc i Marek Citko, reprezentanci Litwy: Grażvydas Mikulenas i Donatas Vencevicius, gwiazdy Spartaka Moskwa, Szachtara Donieck i wielu, wielu innych piłkarzy znanych, europejskich klubów. Głównym organizatorem tej imprezy jest Suwalskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu i Rekreacji ,, Spartakus”, w tym Wojciech Kowalewski, Dariusz Mazur, Zbigniew Augustynowicz, Andrzej Spura i Artur Apalko.

/Andrzej Łukowski, rzecznik prasowy SKS Wigry Suwałki/