10.05.2008

Szymek, Kaz i Biała Gwiazda

10 maja (sobota) Kraków

– Bałem się, że was rozjadą, jak zobaczyłem jaki mają skład – przyznał po meczu Maciej Koprowicz z Orange. Oficjalnemu sponsorowi Reprezentacji Dziennikarzy zawdzięczamy wyjazd do Krakowa. Poznaliśmy uroki grodu Kraka, zobaczyliśmy mecz z Zagłębiem Sosnowiec (4:0) i mistrzowską fetę Wisły. Przede wszystkim, zmierzyliśmy się z oldbojami Białej Gwiazdy, którzy zmobilizowali na nas wszystko, co najlepsze. Na bocznym boisku stadionu przy Reymonta grali między innymi: Kazimierz Kmiecik, Krzysztof Bukalski, Ryszard Czerwiec, Marek Koźmiński, Marek Motyka, Jacek Bednarz i Zenon Małek.

Skład Białej Gwiazdy uzupełnili: Roman Zięcik, Zbigniew Gręda, Paweł Palusiński, Janusz Surowiec, Kazimierz Antkowiak, Adrian Ochalik i Michał Migdał.

Nie było odpuszczania, ani symulowania, o czym świadczy kilka męskich starć.

U nas gościnnie wystąpili eksperci telewizji Canal Plus: Mirosław Szymkowiak i Kazimierz „Kaz” Węgrzyn. Wyjątkowo to im trener Jagoda oddał dyrygowanie drużyną na boisku. – Biegnijcie do końca, a podanie zdąży się zrobić – podpowiadał nam przed meczem „Szymek”. 6-krotny mistrz Polski godnie zastąpił kontuzjowanego Dariusza Tuzimka w rozgrywaniu piłki. Do imponująco długich i precyzyjnych podań, rzucanych niemal bez rozbiegu, dołożył też 2 celne strzały, które dały nam prowadzenie na wyjeździe 2-0. Przed przerwą gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Remis 2-2 uratowali dopiero w ostatniej akcji meczu, która rozgrywała się jak na zwolnionych obrotach: wrzutka z boku i główka. Brakło nam tak niewiele do zwycięstwa… – Zagraliście genialnie, ale ten mecz trzeba było wygrać – podsumował trener Jagoda.

Wcześniej sędzia nie uznał nam jednej bramki, ponieważ na boisku znalazła druga piłka. Wiślacy mieli za to uzasadnione pretensje o rzut karny, którego nie dostali. Sędziowie się nasłuchali…

Oldboje Wisły Kraków – Reprezentacja Dziennikarzy 2:2 (1:2). 0-1 Szymkowiak, 0-2 Szymkowiak, 1-2 Bednarz, 2-2 Małek.

W naszej drużynie wystąpili: Ryczel (Nsport), Kwiatkowski (Eurosport), Sikora (Puls), Wierzbicki (Polska), Gołos (Orange), Bandych (Nsport), Romer (Tenisklub), Kowalski (Nowy Dwór Mazowiecki), Kocięba (PZPN), Świtkowski (Kappa), Gąsiorowski (Trójka), Błoński (Gazeta Wyborcza), Sołdan (Giga Sport) oraz Patyra (TVP), Robert Oliwa (mąż prezes PTK Centertel Grażyny Piotrowskiej – Oliwy), Węgrzyn (Canal+) i Szymkowiak (Canal+).

Mecz zapowiedział i opisał oficjalny serwis internetowy Wisły

W dziale MULTIMEDIA dostępne są już zdjęcia z tego meczu, autorstwa Sławomira Sikory. Zapraszamy

/spa/