04.12.2019

Trener i aplikacja wiedzą najlepiej

Warszawa, 4 grudnia (środa)

Na treningu nie było miejsca na lenistwo. Trener Piotr Czachowski przeprowadził bardzo intensywne zajęcia, a dzięki nowoczesnym technologiom łatwo można było sprawdzić jak pracowaliśmy.

Wszystko dzięki Piotrowi Dziewickiemu (mistrz Polski 2000 z PoloniąWarszawa), który od kilku lat rozwija aplikację AiCoach. Dzięki niej można monitorować w czasie rzeczywistym szybkość, dystans, intensywność, tętno i wiele innych parametrów. Wystarczą specjalne kamizelki, do których wkłada się zwyczajne smartfony. W rolę królików doświadczalnych wcielili się: Piotr Gołos, Cezary Olbrycht, Filip Surma, Krzysztof Marciniak i oczywiście Dziewik.

Wymiany podań ze zmianą pozycji, szlifowanie techniki przyjęcia kierunkowego, gra na utrzymanie, wreszcie gra właściwa. Trener Czachowski mocno wziął nas w obroty, więc nic dziwnego, że na koniec dwugodzinnych zajęć rekordziści mieli w nogach ponad 7 km! Po treningu poza tradycyjnym omawianiem boiskowych sytuacji wszyscy otoczyli Piotrka i uważnie przeglądali swoje osiągi.

/km/