27.02.2009

Trening z asystentem Leo

27 lutego (piątek) 2009, Warszawa, Hala Piłkarska

W wolnym czasie, zamiast jechać na kawę do Mielca albo na partię golfa do Rajszewa, poprowadził trening Reprezentacji Dziennikarzy. Tuż przed wznowieniem rozgrywek ekstraklasy, szkoleniowiec Bełchatowa i II trener reprezentacji Polski w jednej osobie – Rafał Ulatowski – uczył nas atakowania w systemie 4-3-3.

Asystent Leo mówił o pressingu, skracaniu pola gry i odpowiedzialności każdego zawodnika. Podkreślił, że jest zwolennikiem gry podaniami, a nie wybijania „długich” piłek. Kilka razy powtórzył, że futbol ma sprawiać przyjemność.

Ulatowski żartował, że miał do czynienia z kwiatem polskiego dziennikarstwa sportowego, a tempo naszej gierki było jak w angielskiej ekstraklasie. Widział różnice umiejętności, ale docenił ogromne zaangażowanie wszystkich zawodników. Na koniec prosił, żeby pisząc i mówiąc o piłce nie koncentrować się tylko na wyniku meczu, ale żeby zwrócić uwagę na sposób gry i taktyczne niuanse.

Prosto z Warszawy trener Ulatowski pojechał do Bytomia obserwować pierwsze po zimowej przerwie spotkanie ekstraklasy (Polonia – Wisła Kraków).

Wizytę II trenera kadry na naszym treningu opisał Przegląd Sportowy.

/spa/