28.01.2014

Turniej w Nowym Dworze (wideo)

24 stycznia (piątek), Nowy Dwór Mazowiecki

Jako obrońcy tytułu byliśmy rozstawieni z numerem 1. Niestety, trafiliśmy do grupy śmierci razem z samorządowcami z Nowego Dworu Mazowieckiego i oldbojami Świtu. W drugiej grupie zagrali Mistrzowie Kolarscy 2012 i 2013 – BDC Marcpol Nowy Dwór Mazowiecki, Reprezentacja Artystów Polskich i Piłkarska Drużyna Gwiazd pod wodzą Piotrków Reissa i Świerczewskiego. Mecze (2 razy po 10 minut) rozgrywane były na nawierzchni filcowej z bandami.

Już w pierwszym meczu musieliśmy stoczyć ciężki bój z drużyną „Kowala”. Początek pokazał jak ważna jest koncentracja, bo szybko przegrywaliśmy 0:3 i tak zostało do przerwy. Drugą połowę zaczęliśmy od kolejnej straconej bramki i ruszyliśmy w szaloną pogoń. 20 sekund przed końcem doprowadziliśmy do wyniku 4:5 (bramki: Pawłowski 2, Olbrycht i Lepa), ale na więcej nie było nas stać. W ten sposób dołączyliśmy do elitarnego grona obrońców tytułów, którzy nie poradzili sobie z klątwą meczu otwarcia.

Kolejnym przeciwnikiem była drużyna, która – obok Gwiazd – wydawała się największym faworytem. Oldboje Świtu z wieloma doświadczonymi i wybieganymi ligowcami (m.in. Andrzejem Sazonowiczem, niegdyś graczem Legii) w pierwszym meczu pokonali bezdyskusyjnie Samorządowców 7:4. Nam awans dawała nikła wygrana. Niestety, rywale nie dali nam żadnej szansy, a sam mecz był wręcz brutalny. Wieloletni sponsor i zawodnik Świtu Jacek Nowakowski zobaczył czerwony kartonik. Ostatecznie ulegliśmy 1:6 (gol Olbrycht) i pozostała nam walka o 5. miejsce z kolarzami Darka Banaszka.

Po niespodziewanie wyrównanej walce udało nam się wygrać 3:2 (bramki Kocięba, Pawłowski i Zubilewicz).

Graliśmy w składzie: Kiryluk – Kocięba, Lepa, Zubilewicz, Gilarski, Sołdan, Tuzimek, Pawłowski, Twarowski, Remplewicz, Olbrycht, Olkowicz. Większość ekipy stanowiła załoga „Acharona”, która żeglowała razem po Atlantyku. Kierownikiem drużyny był ponownie Radosław Pyffel, w towarzystwie speca od dozwolonego (na Karaibach) dopingu – młodego „Kwiatka”. Na turniej dotarł również „Doktor” (Krzysztof) oraz Samuel, który odebrał w naszym imieniu puchar.

W półfinale drużyna samorządu pokonała sensacyjnie Gwiazdy Piłki 6:4. Mecz finałowy z oldbojami Świtu był bardzo wyrównany (2:2) i zwycięzcę wyłoniły dopiero karne. Większym opanowaniem wykazali się samorządowcy i zwyciężyli 4:2.

Najlepszym strzelcem turnieju został Piotr Reiss z 10 bramkami na koncie. Najlepszym zawodnikiem – nowodworski strażnik miejski Jan Cios (dawniej Górnik Zabrze). Najlepszym bramkarzem – Marcin Wojtasik ze Świtu.

W trakcie turnieju losowano wiele atrakcyjnych nagród i zbierano pieniądze na miejscowe Koło Dzieci Niepełnosprawnych.

/jk/