29.01.2020

Udana pogoń za dziennikarzami z Gambii (wideo)

Banjul (Gambia), 29 stycznia (środa)

Ligowcy przygotowujący się do startu ekstraklasy mogą nam pozazdrościć zgrupowania wypełnionego tyloma sparingami. Rozegraliśmy mecz z drużyną dziennikarzy Gambii. Spotkanie odbyło się na trawiastym boisku, co w warunkach afrykańskich jest godne odnotowania. Na miejsce przyjechaliśmy autobusem klubowym Realu Banjul, na którego barwy składają się doskonale nam znane dwa kolory… biały i czerwony.

Nasi przeciwnicy organizacyjnie stanęli na wysokości zadania wzorowo, a lokalna trójka sędziowska poprowadziła te zawody na bardzo dobrym poziomie. Musieliśmy przyzwyczaić się do twardej i nierównej nawierzchni, o czym przekonaliśmy się już w 5. minucie meczu. Wtedy, w – z pozoru – wyjaśnionej sytuacji straciliśmy gola po tym jak nasz środkowy obrońca minął się z piłką, gdy ta odbiła się na nierówności. Zaledwie 10 minut później, po podobnej akcji, przeprowadzonej przez prawoskrzydłowego było już 2:0 dla Gambijczyków.

Nie zmieniliśmy swojego stylu gry, bo mimo prowadzenia przeciwników nasi napastnicy dochodzili do pozycji strzeleckich. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy, po faulu na Marcinie Papierzu, Filip Surma skutecznie wykonał jedenastkę i na przerwę zeszliśmy przy prowadzeniu naszych przeciwników 2:1.

 

Drugą połowę zaczęliśmy od mocnego akcentu. Bezpośrednio po wznowieniu gry Bartek Dawidek z bliskiej odległości uderzył piłką w słupek. Po kilkunastu minutach cieszyliśmy się z wyrównania po bardzo dobrym rajdzie Jacka Kowalskiego na prawej stronie boiska i dograniu piłki do Michała Kocięby. Trzecia bramkę dla naszej reprezentacji strzelił Bartek Dawidek, wykorzystując błąd bramkarza gospodarzy, który nie opanował piłki silnie uderzonej przez Krzysztofa Marciniaka. Wynik 3:2 utrzymał się do końca meczu, a my mieliśmy nie tylko satysfakcję ze zwycięstwa ale również z tego, że mimo dwubramkowego prowadzenia gospodarzy zagraliśmy konsekwentnie i dojrzale piłkarsko. Przez całe spotkanie wspieraliśmy się, co okazało się bardzo dobrym doświadczeniem dla zespołu, który tworzymy.

RD – Gambia (dziennikarze) 3:2

/ms/