20.08.2009

Utonęliśmy w Wiśle

20 sierpnia (czwartek), Nowy Dwór Mazowiecki

Jeszcze nigdy nie grałem w Nowym Dworze Mazowieckim – dziwił się w szatni najbardziej doświadczony zawodnik naszej drużyny Kazimierz Węgrzyn. W wyjściowym składzie znalazło się jeszcze dwóch rówieśników Kaza z rocznika 1967: Adam Romer i Czarek Olbrycht, który 2 dni wcześniej świętował urodziny.

Po wejściu do szatni uderzał widok zapakowanej w specjalny pokrowiec deski surfingowej, z którą przyjechał na mecz Maciek Sołdan.

Tylko przypadek sprawił, że nie słuchacie w tej chwili odprawy Jacka Zielińskiego we Wronkach. Lech musi sobie poradzić z Brugią bez was – zagrzewał nas do boju Wojciech Jagoda. Trener długo tłumaczył na odprawie swój pomysł na naszą grę.

Okazało się, że zaczniemy w ustawieniu Kuba Kwiatkowski – Węgrzyn, Sidor, Gołos, Romer – Sak, Kocięba, Twarowski, Sołdan, Tuzimek – Olbrycht.

Przed meczem dotarła do nas wiadomość, że Tomasz Kiryluk przeszedł operację kolana.Niestety, w trakcie okazało się, że chirurg ma więcej pracy, bo uraz jest poważniejszy niż mogło się wydawać. Zabieg się udał, ale nie wiadomo czy Kirył wróci jeszcze do gry.

Rekord trasy Nowy Dwór Mazowiecki – Warszawa – Nowy Dwór Mazowiecki pobił nasz rezerwowy bramkarz Stefan Tuszyński, który musiał się wrócić do domu po strój. Z innych logistycznych spraw, pewnym wyzwaniem okazały się papiery dla sędziów.

Witamy państwa na spotkaniu o mistrzostwo klasy B – w ten zaskakujący sposób przywitał garstkę na stadionie Świtu spiker. Na szczęście szybko się poprawił.

Od wyjścia na rozgrzewkę musieliśmy walczyć ze zmasowanym atakiem komarów. Latający krwiopijcy szczególnie dali się we znaki rezerwowym. Nie pomagały żadne specyfiki.

Od początku spotkania trener Jagoda starał się wywierać presję na arbitrach. – Jeszcze raz i pana wyrzucę – zareagował w końcu sędzia główny. Co ciekawe, przez niemal całe spotkanie to zawodnicy goście krytykowali decyzje arbitrów.

Pierwsza połowa spotkania dawała nadzieję na awans. Byliśmy groźni po stałych fragmentach gry, głównie za sprawą główek Kazimierza Wegrzyna.

W grze o przejście do następnej rundy utrzymał nas bramkarz. „Kwiatek” tuż przed przerwą obronił kapitalnie dwie sytuacje sam na sam. Za wślizg żółtą kartką został ukarany Adam Romer i w drugiej połowie zmienił go Piotr Kwiatkowski.

Widać drużynę, jest walka – cieszył się trener w szatni. Dla rozluźnienia atmosfery wspomniał o jednym z zawodników, który na hasło „Pokaż się!” podniósł rękę do góry…

Po przerwie znakomitą sytuację zmarnował Czarek Olbrycht. W polu karnym odebrał piłkę obrońcy, ale zamiast strzelać podawał do Andrzeja Twarowskiego i rywale przejęli piłkę. – Mecz mógł się potoczyć inaczej – skomentował Kazimierz Węgrzyn.

Nasza obrona pękła po raz pierwszy po godzinie gry. Wisła podwyższyła szybko na 2-0 po świetnym uderzeniu z woleja. Ta bramka podcięła nam skrzydła. – W drugiej połowie widać było, że szybkościowo odstajemy. Z minuty na minutę rosła ich przewaga – analizował Węgrzyn.

Straciliśmy jeszcze 2 gole. Najlepszą okazję na honorowe trafienie miał „Twaro”. Zakręcił obrońcą, ale strzelił w sam środek bramki i bramkarz wybił piłkę.

W drugiej połowie pojawili się na boisku Piotr Wierzbicki i Paweł Sikora, który jeszcze przed końcem został zmieniony przez Jacka Kowalskiego, z którego gościny w Nowym Dworze korzystaliśmy.

Po meczu w klubowej kawiarni Świtu zdążyliśmy jeszcze zobaczyć w telewizji zwycięską bramkę Sławomira Peszko dla Lecha w eliminacjach Ligi Europejskiej.

Piłkarsko było nieźle, ale musimy się pozbyć zbędnych kilogramów – podsumował trener Jagoda.

Reprezentacja Dziennikarzy – Wisła Jabłonna 0:4 (0:0)

To była nasza trzecia przygoda z Pucharem Polskim, trzecia zakończona na pierwszym meczu. Z roku na rok mamy gorsze wyniki. Dwa lata temu przegraliśmy po dogrywce z AON Rembertów 1-2, w ubiegłym roku ulegliśmy rezerwom Białołęki 1-3.

PS Trzy dni po awansie Wisła Jabłonna w pierwszej kolejce klasy A przegrała na wyjeździe z WKS Rząśnik 0-3.