25.07.2020

W rytmie teqballa

Od 24 do 25 lipca Płock był teqballową stolicą Polski. Wszystko za sprawą pierwszych Plażowych Mistrzostw Polski, które odbyły nad zalewem „Sobótka”. W turnieju wzięli udział najlepsi polscy zawodnicy, a stawką rywalizacji był tytuł mistrza Polski i awans na plażowe mistrzostwa świata.

Grubo? Nie dla nas! Po zaledwie dwóch treningach i błyskawicznych wewnętrznych eliminacjach wystawiliśmy na turniej parę Radek Pyffel – Maciek Sołdan.

Zawodnicy przez dwa dni rywalizowali w konkurencji singlowej i deblowej (my tylko w deblu). Obawa przed starciem z najlepszymi w Polsce była, ale szybko minęła, gdy absolutnym debiucie turniejowym wygraliśmy wysoko 12:1. Potem na naszej drodze stanęli aktualni wicemistrzowie Polski. Nawiązaliśmy walkę, ale skończyło się porażką 4:12.

W międzyczasie na zawodach pojawili się ambasadorzy teqballa w Polsce: Piotrek Dziewicki, Paweł Golański i Michał Żewłakow. Oderwani od dyskusji przy kawie stawiliśmy czoło zawodnikowi nr 10 w Polsce, przegrywając mecz zaledwie jednym punktem 11:12 i ostatecznie ukończyliśmy mistrzostwa na miejscu 13-16. Ale uwaga! To nie jest nasze ostatnie teqballowe słowo! Następny turniej z naszym udziałem już we wrześniu.

/ms/