08.07.2022

Waleczni i nieskuteczni

Nowy Dwór Mazowiecki 8 lipca (piątek)

Nie tak miał wyglądać koniec sezonu w naszym wykonaniu. Rzadko kiedy mamy aż tak dużą przewagę nad rywalami, ale to oni zdobywali bramki. W ostatnim meczu sezonu 2021/22 przegraliśmy w Nowym Dworze Mazowieckim z Reprezentacją Burmistrzów 1:2.

Wynik lepszy niż gra – komentował po ostatnim gwizdku sędziego Tomasz Reginis, występujący gościnnie w zwycięskim zespole. Na zaproszenie burmistrza Jacka Kowalskiego (ne zdjęciu powyżej) przyjechało kilkunastu włodarzy, nawet z Rypina i Ostrzeszowa (prawie 300 km). Samorządowcy mają drużynę, ale nie mają okazji wspólnie trenować, więc – mailowo – skrzykują się i organizują, by pograć w piłkę i przede wszystkim się zintegrować.

My byliśmy dość pewni swego, mając w pamięci wspaniałe, całkiem niedawno odniesione zwycięstwo w Elblągu. Tamta wiktoria chyba trochę nam zaszkodziła, ponieważ ze skuteczności zaprezentowanej w meczu z oldbojami Olimpii nie zostało wiele. Szybko strzeliliśmy gola (Marcin Papierz po podaniu Piotra Orlińskiego), co spowodowało jeszcze większe rozluźnienie i przekonanie, że kolejne są kwestią czasu.

Mieliśmy piłkę, mieliśmy sytuacje, mieliśmy szanse, mieliśmy strzały w słupek, ale wszystko co dla nas dobre skończyło się na 1:0. Inna sprawa, że w bramce gości świetnie spisywał się burmistrz Białobrzegów Adam Bolek, kiedyś bramkarz Pilicy, dziś także trener bramkarzy w tym klubie. Piłka za każdym razem lądowała w jego rękach albo – niesiona wiatrem – leciała nad bramką, daleko pod płot nowodworskiego stadionu.

W niektórych momentach przypominaliśmy trochę reprezentację Polski w meczu ze Szwecją podczas EURO 2020. Wtedy Biało-Czerwoni bodaj 50 razy wrzucali piłkę w pole karne, ale chyba tylko dwa albo trzy były celne. My graliśmy z podobną skutecznością, piłkę najczęściej łapał bramkarz albo wybijał doświadczony Reginis. Gole straciliśmy po błędach i zaraz po ostatnim gwizdku nie było nam do śmiechu.

Na szczęście burmistrzowie obiecali nam rewanż…

RD – Burmistrzowie 1:2 (1:1). Bramka Papierz. Skład: Marcel (Świt) – Gołos, Gilarski, Walkiewicz, Olkowicz- J. Błoński, Kocięba, Pawłowski, Orliński – Papierz, Kowalski oraz Przybysz, Skalski, Romer i R. Błoński

/rb/