27.01.2024

Wielkie Jabłko z pierogami

Nowy Jork (27 stycznia)
W mieście zdominowanym przez wieżowce i żółte taksówki, skrawek zieleni jest wart miliony dolarów, a sobota wydaje się być idealnym dniem by poznać legendarny Central Park i inne nowojorskie punkty obowiązkowe.
Nowy Jork – tu się oddycha. Pod warunkiem, że opuścisz miejską dżunglę i udasz się do najsłynniejszego parku miejskiego świata. Wycięty od linijki prostokąt o powierzchni 3400 metrów kwadratowych daje nowojorczykom wytchnienie od ulicznych korków i spoglądających na Ciebie drapaczy chmur. Sprawdziliśmy to!
Na spacerze był moment na „Imagine”, bo w bezpośredniej okolicy Central Parku znajduje się budynek w bramie którego zastrzelono słynnego Beatlesa.
Kolejnymi punktami wycieczki było nabrzeże rzeki Hudson, fontanna przy Lincoln Center (znana z filmu Johny Wick), a na deser…lunch na Greeenpoincie, w legendarnym „Pierożku” – który jest jedyną polską restauracją w USA docenioną przez „Michelin”.
A co wieczorem? Słynna Madison Squere Garden, NHL i mecz Rangersów z Vegas Golden Knights. Taka to była sobota w New York City.
Czy da się zwiedzić to miasto pieszo? Nie, ale próbowaliśmy!
/Grzegorz Jędrzejewski/