30.06.2007

„Włodek” show w Suwałkach

30 czerwca (sobota), Suwałki

Zaledwie dzień po powrocie z Chin, zagraliśmy w Suwałkach, z okazji 60-lecia miejscowych Wigier, z drużyną litewskich dziennikarzy i artystów. Rywale, którzy imponowali warunkami fizycznymi, przeważali zdecydowanie, ale przegrali 0-1.

Bramkę zdobył na początku spotkania Radek Pyffel. Później fantastycznie w bramce spisywał się Włodek Lisiewicz.

Widzów było więcej niż na późniejszym meczu gwiazd (Piotr Stokowiec kończył oficjalnie karierę)! Dla tych kibiców było warto pojawić się w Suwałkach.

Grali: Wierzbicki, Olkowicz, Błoński, Błoński junior, Lisiewicz, Pyffel, Przybysz, Kiryluk, Tuzimek, Sikora, Zubilewicz, Gołos, Kwiatkowski i Kowalski.

Warto dodać, że część ekipy przyjechała z rodzinami.

Zdjęcia w MULTIMEDIACH. Autorem „fotek” jest Tomasz Kiryluk (Przegląd Sportowy).

Zapraszamy też do lektury obszernych fragmentów artykułu z Gazety Współczesnej (poniżej):

1,5 tys.widzów na jubileuszu Wigier

Półtora tysiąca osób świętowało w sobotę na suwalskim stadionie jubileusz klubu sportowego Wigry. W miniony weekend z Suwałkami pożegnał się trener Piotr Stokowiec. Wśród obecnych na jubileuszu byli Wojciech Kowalewski, reprezentant Polski, piłkarze kilku klubów Orange Ekstraklasy oraz dawni i obecni zawodnicy Wigier, znani dziennikarze, muzycy i aktorzy z Polski i Litwy.

Zagrały gwiazdy
Główną atrakcją festynu piłkarskiego był mecz Wigier z Drużyną Gwiazd, złożoną z przyjaciół Piotra Stokowca. Były już, o czym piszemy poniżej, grający trener Wigier pożegnał się z profesjonalną karierą piłkarza. Na jego i suwalskiego klubu święto przyjechali m.in. Jacek Banaszyński, Artur Płatek i Dariusz Czykier z Białegostoku. Zagrał starszy brat Marcin Stokowiec z Orląt Kielce, gdzie Piotr zaczynał przygodę z futbolem. Wystąpili gracze z KSZO Ostrowiec, Polonii Warszawa, Śląska Wrocław i Groclinu Grodzisk, w których przez lata walczył w ekstraklasie. Formą błyszczeli Maciej Nuckowski, Bartosz Tarachulski, Łukasz Tupalski, Igor Kozioł, Jacek Kacprzak, Mirosław Budka, Sławomir Nazaruk, Tomasz Żelazowski i Dariusz Kluzek, a także dwie reprezentantki kadry narodowej kobiet Anna Grudzińska i Diana Bielińska z FC Piaseczno.

Pierwszą połowę Stokowiec zagrał Wigrach, w drugiej „robił” już za gwiazdę.Prowadzona przez Wojciecha Kowalewskiego Drużyna Gwiazd zremisowała z Wigrami 5:5. W drugiej połowie w zespole gospodarzy wystąpiły dawne asy suwalskiego klubu – Krzysztof Grzędziński, Wawrzyniec Kropiwnicki, Tomasz Giedrojć, Marcin Warakomski, Kamil Szarnecki, Andrzej Spura, Wojciech Krzywicki i Wojciech Klekotko.

Wcześniej kibice, którzy zatroszczyli się o atrakcyjną oprawę imprezy, obejrzeli mecz Piłkarskiej Reprezentacji Dziennikarzy z litewskim zespołem FK Prelegentai, złożonym z żurnalistów i gwiazd ekranu. Dariusz Tuzimek, Tomasz Zubilewicz, Robert Błoński i ich koledzy niemal przysypiali na boisku. Wrócili prosto z tournee po Chinach. Mimo to pokonali 1:0 gości, którzy ostatnio wsławili się wysoką wygraną z oldbojami Ajaksu Amsterdam. Porażki nie mógł przeboleć reprezentant Litwy Aidas Preikstaitis, który zmarnował bodaj 10 wyśmienitych okazji.

Mecze w Suwałkach sędziowali najlepsi polscy arbitrzy: Marek Mikołajewski i Hubert Siejewicz.

Stokowiec mówi: do Widzewa
Dzisiaj koordynatorem grup młodzieżowych w Widzewie Łódź zostanie Piotr Stokowiec, do soboty grający trener Wigier. Suwalski klub w ciągu tygodnia musi znaleźć nowego szkoleniowca. – Propozycję z gatunku tych nie do odrzucenia złożył mi Zbigniew Boniek – opowiada Stokowiec. – Zarząd Wigier nie mógł sprostać moim oczekiwaniom co do polepszenia warunków finansowych i organizacyjnych drużyny, decyzja była więc dosyć prosta. Rudowłosy, tak jak Boniek, Stokowiec jest szalenie ambitny. Wykorzystał szansę, którą zimą dały mu władze suwalskiego klubu. W trenerskim debiucie utrzymał zespół w III lidze. Chciał podnieść poprzeczkę, walczyć o czołówkę tabeli. Wigier na to raczej nie stać. (…) Prowadzone przez Stokowca Wigry robiły furorę w pierwszej części wiosennej rundy. Ten wyczyn nie przeszedł bez echa. – Boniek chce, bym stworzył w Widzewie szkółkę piłkarską – mówi Stokowiec. – W tym klubie mam szansę na objęcie sterów w zespole, który będzie występował w „Młodej Ekstraklasie”.

Wigry Suwałki – Drużyna Gwiazd 5:5. Bramki: Giedrojć 2, Lauryn, Szarnecki, Kubas – Nuckowski 2, Żelazowski, Stokowiec, Tarachulski.

Wigry: Szyszko (Barwicki, Śliwiński) – Chmielewski, Danilczyk, Trocki, Kotwica, Osiecki, Baranowski, Stasiak, Cimochowski, Bajko, Ołowniuk, Saczewski, Kubas, Lauryn, B. Grzędziński, K. Grzędziński, Szarnecki, Kropiwnicki, Warakomski, Giedrojć, Spura, Bartosiak, Klekotko, Krzywicki, P. Stokowiec.

Drużyna Gwiazd: Banaszyński – Płatek, Kozioł, Tupalski, Kacprzak, Nuckowski, Tarachulski, Nazaruk, Budka, Żelazowski, Kluzek, M. Stokowiec, P. Stokowiec, Grudzińska, Bielińska.