11.05.2022

Wybory przed finałem Coppa Italia

Warszawa, 11 maja (środa)

Pod koniec naszej gierki na treningowym boisku Legii ze sztuczną trawą pojawiła się kamera Polsatu Sport. To Paweł Sikora nagrywał dwóch naszych „Włochów”: trenera Piotra Czachowskiego i Marcina Lepę do materiału zapowiadającego wieczorny finał Pucharu Włoch między Interem Mediolan a Juventusem Turyn. Wcześniej czekały nas emocje innego rodzaju.

Przenieśliśmy się na pobliskie korty, gdzie odbyło się Walne Zebranie Wyborcze Stowarzyszenia. Ze zdalnego udziału w obradach skorzystali Robert Błoński, Filip Surma i Marcin Papierz. Większość postawiła na obecność fizyczną.

Sprawnie przeszliśmy przez wszystkie procedury. Byliśmy nawet przygotowani do drukowania na miejscu kart do głosowania. Zarządowi w składzie Marcin Lepa, Mariusz Walkiewicz i Cezary Olbrycht zaufaliśmy na kolejną kadencję. Już po walnym panowie wybrali ponownie Marcina na stanowisko prezesa.

W Komisji Rewizyjnej doszło do jednej zmiany, Adama Romera zastąpił Krzysztof Marciniak.

Członkami wspierającymi zostali Patryk Bińkowski, Dominik Lutostański i Mateusz Skwierawski. Czynne i bierne prawo wyborcze uzyskał w głosowaniu Łukasz Matusik, od niedawna także w sztabie reprezentacji Polski kobiet w ampfutbolu.

/spa/