17.12.2013

Wybory przed Wigilią

Warszawa, 16 grudnia (poniedziałek)

Spotkaliśmy się w warszawskiej Hulakuli i w czasie ostatniego meczu T-Mobile Ekstraklasy w tym roku (Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 2:1) wybraliśmy nowe władze stowarzyszenia.

Marcin Lepa i Marek Skalski zastąpili w zarządzie Macieja Sołdana i Michała Kociębę. We władzach ponownie znaleźli się Dariusz Tuzimek, Cezary Olbrycht i Adam Romer. Nowy zarząd ogłosił, że prezesa piątej kadencji wybierze jeszcze przed świętami. Komisja rewizyjna, oceniając szczegółowy raport finansowy, stwierdziła, że to „najbardziej transparentne przekazanie władzy w historii stowarzyszenia”. Przegłosowaliśmy kilka zaległości, na które zwrócił uwagę sąd. To była formalność.

Pod okiem Macieja Koprowicza z Orange wspominaliśmy najważniejsze wydarzenia mijającego roku: wyjazd do Australii, mecz ze „złotkami”, wizytę trenera siatkarzy Andrei Anastasiego, pomoc dla Przemysława Pełki i zmianę trenera po 8 latach współpracy. – To była trudna decyzja. Historycy będą nas oceniali – mówił ustępujący prezes Adam Romer. – Postawiliśmy na specjalistę od szkolenia młodych – obiecujących. Oby Andrzej Zamilski dorównał stażem poprzednikowi – dodał. Wojciech Jagoda, który pojawił się na spotkaniu, został członkiem honorowym.

Piotr Gołos, Marcin Pawłowski i Krzysztof Marciniak zyskali czynne i bierne prawo wyborcze, jako członkowie zwyczajni. Do grona członków wspierających dołączył Żelisław Żyżyński.

/spa/