09.06.2019

Wysokooktanowa rywalizacja

9 czerwca (niedziela), Płock

Hymn Ligi Mistrzów, około 100 osób na trybunach i słoneczna pogoda. Płock przywitał nas w niedzielę w najlepszy możliwy sposób. Zwieńczeniem Orlen Olimpiady zorganizowanej z okazji Dnia Chemika był nasz mecz z Gwiazdami Orlenu z Jakubem Przygońskim i Angeliką Cichocką w składzie.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy od początku stosowali wysoki pressing. Do tego nam przytrafiały się proste błędy w wyprowadzeniu piłki, co sprawiło, że drużyna rywali stworzyła kilka dogodnych sytuacji. Na tablicy wyników utrzymywał się jednak bezbramkowy remis, dzięki świetnej postawie w bramce Grzesia „Gabora” Jędrzejewskiego.  Jak mawia jednak klasyk, co się odwlecze, to nie uciecze… W samej końcówce pierwszej połowy na prowadzenie Gwiazdy Orlenu wyprowadził Bartek „Turbokozak” Ignacik.

Gol do szatni podziałał na nas mobilizująco i w drugiej połowie zupełnie zmienił się obraz meczu. Długie utrzymywanie się przy piłce, spokojne budowanie akcji od tyłu przyniosło oczekiwany efekt. Po faulu na Filipie Surmie, sędzia Szymon Marciniak podyktował karnego, którego na gola zamienił „na raty” Marcin Pawłowski. Nie minęło pięć minut, a na tablicy wyników było już 2:1 dla nas. Świetne dośrodkowanie Andrzeja Twarowskiego z lewego skrzydła, na gola zamienił strzałem głową z najbliższej odległości Maciek Kruk.

W drugiej połowie na boisku zrobiło się zdecydowanie więcej miejsca i to my byliśmy częściej na połowie przeciwnika. Znakomitą okazję do podwyższenie wyniku miał Maciek Kruk. Ten gol mógłby „zamknąć” mecz, tak się jednak nie stało. Wykorzystali to gospodarze , którzy nieoczekiwanie doprowadzili do wyrównania – wykorzystując „jedenastkę”. W końcówce meczu kilka razy „zagotowało” się jeszcze w naszym polu karnym, jednak wynik spotkania nie uległ zmianie.

Gole: Marcin Pawłowski, Maciej Kruk.

RD: Grzegorz Jędrzejewski – Cezary Olbrycht, Piotr Gołos, Daniel Olkowicz, Mateusz Bednarczyk – Rafał Dębiński, Filip Surma, Marcin Papierz, Andrzej Twarowski – Marcin Pawłowski, Mikołaj Kruk oraz Maciej Kruk, Marcin Cieślik, Jacek Kowalski, Dariusz Tuzimek, Maks Chudzik, Maciej Kubica i Adam Romer.