06.01.2023

Z Królem w Trzech Króli

Łowicz, 6 stycznia (piątek) 2023
Jak co roku wybraliśmy się do Łowicza na jeden z naszych ulubionych turniejów halowych – „Gwiazdy na Gwiazdkę” i dołożyliśmy „cegiełkę” do charytatywnego rekordu. Zebrano ponad 167 tys. zł (167 792) na leczenie oraz rehabilitację Olusia Olaczka cierpiącego z powodu zaburzeń mutacji genów SCN2a oraz COL4A2.
Gdyby rywalizacja odbywała się w panczenach a dystansie 1500 m bylibyśmy zdecydowanym faworytem turnieju, ponieważ w naszych szeregach gościnnie wystąpił król polskiego łyżwiarstwa szybkiego, złoty medalista igrzysk olimpijskich w Soczi 2014 – Zbigniew Bródka.
Graliśmy jednak w piłkę, więc wzmocnienia przeciwników okazały się bardziej wyrachowane. Youtuberzy, z MVP turnieju Radosławem Majewskim oraz Błażejem Telichowskim i Damianem Radowiczem, nie pozostawili złudzeń i wysoko pokonali wszystkie drużyny.
Drugie miejsce zajął GnG Team z Marcinem Robakiem, Piotrem Grzelczakiem, Marcinem Krzywickim, Damianem Warchołem i wypożyczonym z naszej reprezentacji Grzegorzem „Gaborem” Jędrzejewskim, który zdobył nagrodę dla najlepszego bramkarza.
W porównaniu z poprzednią edycją, którą skończyliśmy bez punktu, tym razem nie daliśmy się pokonać Artystom z Grzegorzem Szamotulskim, Danielem Mąką i Robertem Chwastkiem w składzie. To daje podstawy, by z większym optymizmem patrzeć w kierunku przyszłorocznego – jubileuszowego – 20. turnieju. Wspaniale jest być częścią tej imprezy. Do zobaczenia!
Reprezentacja Dziennikarzy – GnG Team 0:3, Reprezentacja Dziennikarzy – Youtuberzy 1:4 (Kruk) , Reprezentacja Dziennikarzy – Artyści 0:0
RD: Lisiewicz – Walkiewicz, Surma, Furjan, Pawłowski, Kruk, Bieńkowski oraz gościnnie Bródka i Kaniewski
/pb/