29.01.2023

Zabawa na całego w szczytnym celu

29 stycznia (niedziela), Warszawa

Wśród pięciu tysięcy (taki był limit) uczestników 17. Biegu „Policz się z cukrzycą” w Warszawie nie mogło zabraknąć Reprezentacji Dziennikarzy. W ostatnią niedzielę stycznia wsparliśmy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Żadnych chipów, pomiaru czasu, ani poważnego ścigania (o tym zaraz) – to miał być bieg charytatywny, jedno wielkie święto w szczytnym celu. I było. Na trasie całe rodziny, pomarańczowy (w koszulkach tego koloru startowaliśmy) peleton rozciągał się na przestrzeni kilkuset metrów wspaniałej trasy. Od Placu Bankowego, przez Senatorską, Plac Teatralny, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy, Podwale i z powrotem – Krakowskim Przedmieściem i przez Plac Teatralny aż do Bankowego.

Na trasie rodzice z kilkuletnimi dziećmi – nikomu nie przeszkadzali kilkulatkowie na hulajnogach, za którymi ledwo nadążali mama z tatą. Biegli też, w pełnym umundurowaniu, strażacy, uczestnikom machali policjanci zabezpieczający imprezę. Słowem: zabawa na całego, ale w szczytnym celu.

Ale były też osoby, które start w imprezie WOŚP potraktowały jako trening przed zbliżającym się sezonem biegowym. Bartek Dawidek poszedł na pierwszą linię startu i z kilkoma ”harpaganami” ostro ruszył do przodu. Nasz kolega ukończył bieg na czwartym miejscu!

Za rok, nie zważając na aurę (było zimno), pobiegniemy i znowu zagramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

/rb/