28.11.2014

Zamiast treningu – turniej

Warszawa, 28-29 listopada (piątek, sobota)

To była niezwykła sytuacja. W rozgrywanych równolegle z naszym treningiem dwudniowym turnieju telewizji publicznej (VII Mistrzostwa Telewizji Polskiej S.A. w piłce nożnej o Puchar Prezesa Zarządu) zabrakło drużyny i organizatorzy poprosili nas, byśmy zagrali. Zgodziliśmy się, m.in. dlatego, że było nas zaledwie ośmiu. Zaoszczędziliśmy pieniądze na jednostkę treningową i wywalczyliśmy awans do ćwierćfinału z 3. miejsca w grupie. W walce o najlepszą czwórkę, po wyrównanym spotkaniu, w którym ostrzeliwaliśmy słupki TVP Sport, musieliśmy uznać wyższość późniejszych finalistów. Ostatecznie zajęliśmy 5. miejsce, strzelając 28 goli i wygrywając 4 z 7 meczów. Mogliśmy zdobyć więcej bramek, zwłaszcza w meczu z Kuglarzami, w którym nasza przewaga nie przełożyła się na wynik.

Bohaterami turnieju okazali się obrońcy Łukasz Majchrzyk i Adam Romer, którzy założyli rękawice i spisali się zaskakująco dobrze jako bramkarze. Pokazaliśmy charakter w pierwszym meczu z TVP Info, który przegrywaliśmy już 0:3, ale uratowaliśmy się przed porażką.

Nasz skład zmieniał się dynamicznie. Obowiązki służbowo-domowe wzywały… Oba dni kończyliśmy grając w sześciu, bez zmienników. Piątkową fazę grupową i sobotnią – pucharową zaliczyli tylko Radosław Pyffel (9 goli; klub 100 coraz bliżej!) i Paweł Sikora (3). Poza wymienionymi grali też: Marcin Lepa (4), Krzysztof Kalinowski (2), Mikołaj Kruk (4), Cezary Olbrycht (3), Jacek Kowalski, Dawid Puchniarz, Piotr Przybysz (1), Marcin Pawłowski (2) i Mariusz Walkiewicz.

Wyniki:
TVP Regionalna 7:1 (w grupie)
TVP Poznań 1:2 (w grupie)
TVP Info 3:3 (w grupie)
TVP Opole 10:0 (w grupie)

TVP Sport 0:2 (ćwierćfinał)
Kuglarze (Artyści) 4:3 (o miejsca 5-6)
TVP Info 3:2 (o 5. miejsce)

/spa/