04.07.2013

Zamilski za Jagodę

Warszawa, 3 lipca (poniedziałek)

Zarząd postanowił zmienić trenera. Wojciecha Jagodę zastąpi Andrzej Zamilski.

– Dziękuję bardzo za prawie sześć lat pracy z naszą reprezentacją. To było pasmo sukcesów, występów na różnych kontynentach i tysięcy godzin treningowych, które wielu z nas pomogły stać się lepszymi piłkarzami – powiedział prezes Adam Romer.

Goście specjalni, zagraniczne zgrupowania, wiele turniejów. Bez Wojtka nawet nie pomyślelibyśmy o projektach, które udało się zorganizować.

Pod jego wodzą mamy doskonały bilans z kolegami po fachu, nieco gorszy z byłymi zawodowcami (choć ogranie oldbojów Lecha Poznań w 2006 roku do dziś rekompensuje wszystkie późniejsze porażki). Długie przedmeczowe odprawy z użyciem butelek, telefonów komórkowych, czy butów piłkarskich były niezapomnianym przeżyciem.

Nasz nowy szkoleniowiec pracował w sztabie szkoleniowym pierwszej reprezentacji Polski Jerzego Engela i Leo Beenhakkera. Jest ekspertem Canal Plus. Największe sukcesy odnosił w piłce młodzieżowej. To pod wodzą Andrzeja Zamilskiego kadra U-16 (Szymkowiak, Kukiełka, Magiera, Radomski, Terlecki) sięgnęła w Turcji po mistrzostwo Europy, a później jako drużyna U-17 w Japonii znalazła się tuż za podium mistrzostw świata. Te sukcesy dały mu tytuł trenera roku 1993 w plebiscycie Piłki Nożnej.

/spa/