19.12.2014

Zamykamy rok przy opłatku

19 grudnia (piątek)

Zacznijmy od wygranej z Niemcami! To był ostatnio temat przewodni gali w Polskim Związku Piłki Nożnej – zachęcała sala, gdy Adam Romer próbował rozpocząć walne naszego Stowarzyszenia. Tym razem nie było dodatkowych emocji wyborczych, ponieważ procedura przewiduje w tym roku tylko zebranie sprawozdawcze.

Sytuacja finansowa jest stabilna – zapewnił przedstawiciel komisji rewizyjnej Mariusz Walkiewicz. – Kończymy negocjacje z nowymi partnerami, które zarząd sformalizuje na początku 2015 roku – zapowiedział prezes.

Najważniejsze wydarzenia 2014 to zdecydowanie zwycięstwo nad Niemcami, mecz z gwiazdami Interu Mediolan i powrót do Pucharu Polski. 5 bramek Piotra Orlińskiego z KS TS Legionowo to nasz nowy rekord strzelecki.

Mijający rok zaczęliśmy na Karaibach. Na boisku Hali Piłkarskiej na Bemowie zakończyliśmy owocną współpracę z Orange. Wzięliśmy udział w turnieju o puchar burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego i mistrzostwach telewizji publicznej. Graliśmy z Reprezentacją Polskich Pisarzy i Ministerstwem Spraw Zagranicznych, z którymi spotykamy się dość regularnie.

Mecz z Osadzonymi przyniósł najwyższe zwycięstwo w historii Stowarzyszenia (13:0). Byliśmy bliscy poprawienia rekordu w drugim spotkaniu ze szkockimi kibicami (13:1). Dwa razy graliśmy też z radcami prawnymi. Żegnając lato w Grójcu, zdobyliśmy okazały puchar.

Trenowaliśmy pod okiem gwiazdy Widzewa Łódź Mirosława Tłokińskiego. Specjalne zajęcia przygotowali dla nas partnerzy z Nike i Powerade.

W przyszłym roku też będziemy podążać szlakiem reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy. Jesteśmy już umówieni na rewanże w Szkocji i w Niemczech. Szykujemy się na mecz w Irlandii.

Przegłosowaliśmy sprawę przyszłorocznych składek. Marcin Szuba uzyskał czynne i bierne prawo wyborcze, jako członek zwyczajny. Do grona członków wspierających dołączył Robert Stockinger.

/spa/